Emniyet'ten 'işkence' açıklaması

Suruç İlçe Emniyet Müdürlüğü bir babanın oğluna hortumla yaptığı işkence görüntülerine bir açıklama daha yaparak, olayın ilçe dışında yaşandığını ve eski tarihli bir olay olduğunu belirtti. Olaya dair soru işaretleri ise hala akıllarda devam ediyor.

11 / 11 / 2017 12:27

Suruç İlçe Emniyet Müdürlüğü işkence olayına dair açıklama yaptı. Suruç'ta bir babanın oğlunu hortumla dövdüğü anların yer aldığı görüntüler büyük tepki yol açtı. Olaya dair inceleme başlatıldığını duyuran İlçe Emniyet Müdürlüğü bir açıklama daha yaparak; sosyal medya üzerinden yayınlanan görüntülerle ilgili Siber Suçlarla Mücadele ekiplerinin yaptığı  kapsamlı incelemenin tamamlandığını belirtti.  Açıklamada "Deneyimli ekiplerimiz kısa sürede konuyu çözüme kavuşturmuştur. Soruşturmaya dahil edilen görüntülerin eski tarihli olduğu ve ilçe dışında çekildiği ortaya çıkmıştır. Söz konusu görüntünün 28 Eylül 2016 tarihinde de yine bir sosyal medya kanalı aracılığıyla yayınlandığı tespit edilmiştir. Vatandaşlarımıza paylaşılan her görüntüye itibar etmemelerini öneriyoruz" ifadelerine yer verildi.

CEVAP BEKLEYEN SORULAR

"Burası Suruç mu ve olay ne zaman oldu?" soruları bu açıklama ile yanıt bulurken, "Kim bu adam, burası Suruç değil ise neresi, işkence eden kişi bulundu mu, gerekli cezalara çarptırıldı mı, çocuğun akıbeti nedir?" soruları hala yanıt bekliyor. 

(HABER MERKEZİ)