Fakıbaba: Urfa’dan fazla Hakkari’ye önem vereceğim

Bakan Fakıbaba, "Urfalı hemşehrilerim de duysunlar, Urfa'dan fazla Hakkari'ye önem vereceğim. Bunu içtenlikle söylüyorum" dedi.

20 / 11 / 2017 16:48

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Urfalı hemşehrilerim de duysunlar, Urfa'dan fazla Hakkari'ye önem vereceğim. Bunu içtenlikle söylüyorum" dedi.

Çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Van'dan helikopterle Hakkari'ye gelen Bakan Fakıbaba, partisinin il başkanlığını ziyaret etti. Fakıbaba, burada yaptığı konuşmada, Hakkari'yi çok beğendiğini, bundan sonra daha sık geleceğini ve bütün projelerde Hakkarililerin destekçisi olacağını söyledi. "Urfalı hemşehrilerim de duysunlar, Urfa'dan fazla Hakkari'ye önem vereceğim. Bunu içtenlikle söylüyorum." diyen Fakıbaba, gece 02.00'de bakanlıktan çıkmasına rağmen zevkle ve koşarak Hakkari'ye geldiğini ifade etti.

‘ZENGİNLİKLİKLERİMİZİ DÜŞMAN OLARAK GÖSTERDİLER’

Urfa'sı, Hakkari'si, Şırnak'ı, Edirne'si, İzmir'i ile ülkenin her yerinin ayrı bir güzelliğe sahip olduğunu anlatan Fakıbaba, şöyle devam etti: "İzmir'de ayrı bir güzellik, Hakkari'de ayrı bir güzellik var. İnşallah Allah bizim bu birliğimizi, dirliğimizi bozmasın. Mozaik bu. Kürt'ü, Türk'ü, Arap'ı, Çerkez'i. Ne kadar güzel. Herkesin ayrı bir kültürü var. Herkes birbirinin kültürünü öğreniyor. Bundan güzel bir şey olabilir mi? Burada, ülkemizde kardeşçe, şerefimizle yaşamak ve örnek bir ülke olmak bizlerin en tabi hakkı. İnsanların Kürt olması, Türk, Arap olması hiç önemli bir olay değil. Önemli olan iyi insan, faydalı insan olmak. İnsanları mutlu etmek, olay bu. Yoksa ben Türk'üm, sen Kürt'sün, sen Arap'sın. Ne olmuş yani. Bizim zenginlikliklerimizi hep düşman olarak gösterdiler. Oysa bu çok büyük bir zenginliktir. Ben Hakkari'de de böyle konuşuyorum, İzmir'de de. 'Benim hemşehrilerime sahip çıkacaksınız. Benim Kürt kardeşlerim samimi, yürekli insanlardır, onlarla beraber olacaksınız' diyorum. Onun için önümüz açık."

Fakıbaba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın NATO tatbikatında hedef, büyük komutan, büyük lider, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün de düşman gösterildiğini anımsatarak, "Oynamayın bizimle Allah aşkına. Bizimle oynarsanız biz de sizinle oynarız. Bizi başkalarına benzetmeyin. Biz tırnakla et olmuşuz. Bizim ayrılmamız kavga etmemiz mümkün değil. Boşuna uğraşıyorsunuz. Siz o paralarınızı başka maşalara verin. Halkımız bunu çok iyi biliyor." dedi. (AA)