Faruk Çelik Stadı gündem oldu

Karaköprü Belediyesi Kasım ayı meclis toplantılarının 1. birleşiminde önerge ve komisyonlardan gelen raporlar görüşüldü. Toplantıda ilçede bulunan Faruk Çelik Stadı’nın nasıl ihale edildiği, ne zaman biteceği konusundaki önerge dikkat çekti. Ayrıca ilçedeki derelere su akıtılması konusu da toplantıda gündeme geldi.

07 / 11 / 2017 12:45

Karaköprü Belediyesi Kasım ayı meclis toplantılarının 1. birleşimi dün yapıldı. Karaköprü Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı Akyol’un yönettiği oturumda soru önergeleri ve komisyonlardan gelen raporlar görüşüldü. Toplantıda ilk olarak önergeler okundu. Karaköprü İlçesinde bulunan Faruk Çelik Stadı’nın nasıl ihale edildiği, yapılan tadilat çalışmalarının ne zaman biteceği konusundaki önerge dikkat çekerken, meclise sunulan bu önerge yapılan oylamanın ardından gündeme alındı.

Toplantıda dikkat çeken bir başka önerge Karaköprü Kültür Merkezi konusunda oldu.  Verilen önergede kültür merkezinin nisanda bitmesi gerektiği, çalışmaların sürüp sürmediği, projenin ne durumda olduğu, yüklenici firmanın durumunun ne olduğu gibi sorular soruldu. Meclise sunulan önerge yapılan oylamanın ardından gündeme alındı.

Önergelerin ardından gündem maddelerine geçildi ve komisyonlardan gelen raporlar meclise sunuldu. Gelen raporlarda ilçede kadınlara yönelik bir yüzme havuzunun yapılmasını uygun olacağı ifade edildi. 

Yine bir başka komisyon raporunda ise ilçede belediyenin bünyesinde açık oto pazarının kurulması için çalışmaların yapıldığı ve gerekli yazıların yazılarak cevap beklendiği kaydedildi. Toplantıda, derelere yaz mevsimlerinde sivrisinek oluşumunun azaltılması için su akıtılması konusu da gündeme geldi. Akpiyar Deresine su akıtılması konusunda herhangi bir çalışmanın olmadığı ancak ilçedeki diğer derelerde ise çalışmaların yapılacağı dile getirildi.