Hastanede oturacak yer yok iddiasına yanıt geldi

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde vatandaşların koltuk olmadığından dolayı yerde oturduğu iddialarını değerlendiren hastane başhekimi, "Ameliyathane ve yoğun bakımın olduğu yere giriş yasak. Bilinçli koltuk koymuyoruz" dedi.

04 / 11 / 2017 14:10

Eyyübiye'de bulunan ve 1 yıldan fazladır hizmet veren Eğitim ve Araştırma Hastanesi, koltuk olmadığı için hasta yakınlarının yerlere oturmak zorunda olduğu iddiasıyla gündeme geldi.

Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Faruk Günak bir açıklamada bulunarak iddiaları yalanladı. Hastanede çekilen görüntülerin amelyathane, yoğun bakım bölümü olduğuna dikkat çeken Uzm. Dr. Günak,  "Hastanemizin iki tane bekleme ana koridoru var. Biri hastanenin bekleme yeri refakatçilerin, bir diğeri de hasta yakınlarının girmemesi gereken izole alanlardır. Ameliyathane ve yoğun bakım ünitelerin olduğu yere biz bilinçli olarak koltuk koymuyoruz, çünkü oraya girmek ve oturmak zaten yasaktır. Ama bizim hasta yakınları bir şekilde oraya girerek ameliyathane ve yoğun bakım ünitelerinin önünde beklemeye başlarlar. Normalde oraya girmemeleri gerek orya girip koltuk olmadığından dolayı yerde oturup basına gönderiyorlar. Doğrudur orada koltuk yok, oraya koltuk konulmamasının sebebi koltuk olmadığından değil oraya bilinçli bir şekilde koltuk koymamamızdan kaynaklanıyor ve hasta yakınlarının oraya girmemesi gerekir” dedi. 

(HABER MERKEZİ)