‘Hizmet için eylem mi yapmak gerekiyor?’

Haliliye'de yağmurlu havalarda adeta çamur deryasına dönen ve esnafı mağdur eden yolda incelemelerde bulunan HÜDA PAR heyeti, "Bu halka hizmet etmek için eylem yapmalarını beklemeyin. Hizmet sizin işiniz” dedi.

06 / 11 / 2017 10:22

 Şanlıurfa’nın merkez Haliliye ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi'nde, yağmurlu havalarda adeta çamur deryasına dönen ve esnafı mağdur eden yolda incelemelerde bulunan HÜDA PAR heyeti, esnafın sorunlarını dinledikten sonra basına açıklamalarda bulundu. HÜDA PAR heyetine sorun ve sıkıntılarını aktaran mahalle sakinleri ve esnaf, yol ve altyapı bakımından büyük sıkıntı yaşadıklarını belirterek bir an önce yollarının asfaltlanmasını veya parke taşı döşenmesini istediler. Esnafları dinledikten sonra açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Haliliye İlçe Başkanı Ali Durmaz, esnafın, çamur deryasına dönen yolun yapılması için eylem yapmak zorunda kaldığına dikkat çekerek, “Yetkililere sesleniyoruz! Bu halka hizmet etmek için eylem yapmalarını beklemeyin. Hizmet sizin işiniz.” dedi.

‘ESNA İLLA EYLEM Mİ YAPMALI?’

Yaz ayında yapılması gereken yolun kışa girerken yapılmasının esnafı zor durumda bıraktığını belirten Durmaz, “Yetkililerin yaz ayında yapması gereken işi kışa denk getirmelerinden dolayı esnafımız son derece rahatsız olmuş. Yağmurlu günde bu yolun çamur deryasına döndüğünü görüyoruz. Bu anlamda biz de HÜDA PAR olarak yetkililere çağrıda bulunuyoruz. Bu halkın, bu esnafların hakkını alabilmeleri için illa ki eylem mi yapması lazım? Yol mu kesmeleri lazım? Yetkililer bu konuda biraz daha duyarlı hareket ederek halka bu hizmetleri eylem yaptırmadan vermelidirler.” şeklinde konuştu. 

(HABER MERKEZİ)