İmar müdürü darp edildi! Hem de makamında

Haliliye Belediyesi İmar Müdürü Metin Aloğlu makam odasında darp edildi.

08 / 07 / 2017 12:22

Haliliye Belediyesi İmar Müdürü Metin Aloğlu, makam odasında darp edildi. Söz konusu olay dün meydana geldi. Müdür Aloğlu, usulsüz bir talepte bulunduğu gerekçesiyle makamına gelen bir müteahhidin talebini geri çevirdi. Önce sözlü sonra da fiziki şiddete uğradığı öne sürülen Aloğlu’nun darp eden şahsın silahlı tehdidine de maruz kaldığı iddia edildi. Hastaneden fiziksel şiddet gördüğüne dair rapor alan Aloğlu’nun karakola gidip şikayette bulunduğu öğrenildi. Aloğlu hakkında gerek Haliliye Belediyesince gerekse de başkan yardımcısı olduğu Bem-Bir-Sen Şanlıurfa Şubesi tarafından henüz bir açıklama yapılmadı.

SOSYAL MEDYADA KINANDI

Aloğlu’na yapılan saldırıya yönelik sosyal medya hesabından kınama mesajları peş peşe geldi.

İsmail Bayram: “Efendiliğiyle güzel ahlakıyla tevazusuyla dürüstlüğüyle bilinen güzel insan Metin Aloglu kardeşim görevli olduğu Şanlıurfa Haliliye İlçe Belediyesi İmar Müdürlüğü görevini sürdürürken devletin resmi makamında saldırıya uğrayıp darp edilmiştir. Sebep her ne olursa olsun görevini yapmaya çalışan bir devlet memurunu darp etmek kabul edilemez, tasvip edilemez. Başta Haliliye İlçe Belediyesi ve ilin mülki idarecileri kamu personeline yapılan bu saldırıya duyarsız kalmamalı. Sayın Metin Aloğlu beye geçmiş olsun dileklerimi iletir olayı büyük bir esefle kınıyorum.”

Erkan Çiftbudak: “Haliliye Belediyesi imar müdürü sayın Metin Aloglu’na görevi başında yapılan saldırıyı esefle kınıyorum her ne sebeple olursa olsun vazifesinden dolayı cebir ve şiddet uygulanamaz sayın başkan kendi idaresi altındaki memurun Hakkı'nı muhafaza edemez ise artık hiçbir memur görevini Hakkıyla yerine getiremez.”

Uğur Beyazgül: “Urfa dışındayım. Oldukça üzüntü verici bir olay. Metin kardeşim çok değerli ve dürüst bir kardeşimizdir. Başkanın ve Urfa’nın Metin kardeşime sahip çıkmasını bekliyorum.”

Ömer Bayram: “Geçmiş olsun metin abim senin güzel kalbini ve iyi niyetini bu memlekette herkes bilir sebebi ne olursa olsun bu olayı kınıyorum gerekenin yapılacağına inanıyorum Fevzi başkan memurunu kimseye yedirmez sonuç hayır olur inşallah.”

Ahmet Ercan: “Dürüst insan sana yapılan toplumda bazı kesimlere gözdağı olsa da sen vazifeni dürüstçe yaptığına inanıyorum bu gibi saldırıları kınıyorum dürüst insan.”

Haci İbrahim Küçükgöz: “Yıllarca aynı görevde beraber çalıştık. Hiç bir zaman yaptığı görevde taviz vermemiştir. Yapılanları kınıyorum. Rabbim bizleri iyi insanlardan karşılaştırsın.”

Osman Taplamacı: “Yazık çok yazık görevini layıkıyla yapmaya özen gösteren çalışanlar bu kadar basit sindirilmemeli sindirilmelerine müsaade edilmemeli.”

Ahmet Bayram: “Metin arkadaşıma geçmiş olsun. Yapılan terbiyesizliği esefle kınıyorum. Okul arkadaşım, komşum. Tanıdığım dürüst Adil ve güzel insan. Yapanlar utansın. Kadim dostum.”

(HABER MERKEZİ)