İnsanlar öldüğü için değil ‘bakan’ geçiyor diye…

Sık sık kazaların meydana geldiği Akçakale karayolunda Ulaştırma Bakanı Arslan’ın geçişi öncesinde yine 3 aracın birbirine girdiği zincirleme bir trafik kazası yaşandı. Vatandaş şikayetlerinin bir türlü ulaşmadığı bakan, 3’ü çocuk toplam 7 kişinin yaralandığı kazadan haberdar oldu mu bilinmez ama Karayolları yine yaptı yapacağını. Bunca şikayeti görmezlikten gelen kurum, Bakan Arslan geçmeden önce göstermelik düzenlemeler yaptı.

11 / 12 / 2017 11:50

Mustafa ARISÜT/İPEKYOL

Şanlıurfa’da yeni yapıldığı halde bozuk olduğu için taşların birer mermi gibi fırladığı Akçakale Karayolu’nda yine trafik kazası meydana geldi. Üstelik Şanlıurfa’da bulunan ve Harran ile Akçakale’ye gidecek olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın geçişi öncesinde yaşandı. Aylardır onca ölümlü ve yaralamalı kaza ile şikayetleri görmezlikten gelen Karayolları Şube Müdürlüğü, Bakan Arslan’ın geçişi öncesinde göstermelik düzenlemeler yaptı. 

3 ÇOCUK TOPLAM 7 KİŞİ YARALANDI

Feci kaza, öğle saatlerinde Şanlıurfa-Akçakale karayolundaki Eyyübiye İlçesi’ne bağlı Külünçe Mahallesi yakınlarında meydana geldi. Şanlıurfa yönüne giden Hasan A. yönetimindeki 02 FS 245 plakalı otomobil ile sürücüsü açıklanmayan 63 NL 029 plakalı otomobil ile plakası henüz öğrenilemeyen bir kamyonet çarpıştı. Kazada iki otomobilde bulunan 3’ü çocuk toplam 7 kişi yaralandı. Kaza nedeniyle olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi. Yaralılar, olay yerine giden sağlık ekiplerinin yaptıkları ilk müdahalenin ardından ambulanslarla Şanlıurfa'daki hastanelere sevk edildi.  Acil servislerde tedavi altına alınan yaralılardan 1’inin hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.

KAZADAN SONRA BAKANDAN ÖNCE HAREKETE GEÇİLDİ

Kazanın hemen ardından ve Bakan Arslan’ın Akçakale ve Harran’a geçişi öncesinde Karayolları Şube Müdürlüğü harekete geçerek, iş makinaları ile bir ekip gönderdi. Onca ölümlü ve yaralamalı kazaları ve şikayetleri bugüne kadar duymayan veya görmezlikten gelen kurum, Bakan Arslan gelmeden önce göstermelik düzenlemeler yaptı. Bakan Arslan’ın 3’ü çocuk toplam 7 kişinin yaralandığı kazadan bilgisi oldu mu bilinmez ama bu yolda bir katliam yaşanmadan Karayolları Şube Müdürlüğü’nün harekete geçeceği pek tahmin edilmiyor.