Kadın kursiyerler iftarda buluştu

Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi Ayvanat Mahallesinde bulunan SODES Kadın Mesleki Eğitim Merkezi yöneticileri, usta öğreticileri ve kursiyerleri iftar yemeğinde bir araya geldi.

07 / 06 / 2018 11:00


Kadın Mesleki Eğitim Merkezi bahçesinde düzenlenen iftar programına Belediye Başkanı Resul Yılmaz ve çok sayıda bayan kursiyerler ve aileleri katıldı. İftar programında Siverek Belediyesi müzik grubu ilahileri ile sahne alırken merkez bünyesinde eğitim gören kadın kursiyerlerde def çalarak ilahiler seslendirdi.

İftar programında konuşan Siverek Kadın Aile Hizmetleri Müdiresi Bahar Çiftsever “ Siverek Belediyesi Kadın Ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Şanlıurfa Valiliği Sodes Projesi kapsamında düzenlenen iftar yemeği ve ramazan Eğlencesine hepiniz hoş geldiniz,  Şanlıurfa valiliğince desteklenen ve Siverek belediyesinin yürütmüş olduğu SODES Siverek Kadın Mesleki Eğitim Merkezi projemizde Ayvanat ve Abdalağa mahallerimize birer Mesleki Eğitim Merkezi kazandırdık bu iki merkezimizde toplamda 250 kadın kursiyerimiz, geleneksel kıyafet tasarımı, bilgisayarlı muhasebe,  hazır giyim sektörüne ara eleman kazandırma, el sanatları, kuaför, ritim, Kuran-ı Kerim ve okuma yazma kurslarımızda eğitim görmektedir” dedi. İftar programına katılan Belediye Başkanı Yılmaz ise önümüzdeki dönem ilçede her mahalleye bir kadın destek merkezi düşündüklerini ifade etti. Gecede sahne alan Siverek Belediyesi müzik ekibi ve kursiyer kadınların ilahileri eşliğinde program son buldu.(HABER MEREKZİ