Komisyonlardan gelen raporlar onaylandı

Haliliye Belediye Meclisi, Mart ayı olağan toplantısının üçüncü birleşimini gerçekleştirdi.

09 / 03 / 2017 13:36

Adil HİLAL/ İPEKYOL

Haliliye Belediye Meclisi, Mart ayı olağan toplantısının üçüncü birleşimini gerçekleştirdi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclis Toplantı Salonundaki oturuma Meclise Başkan Vekili Abdurrahman Beyaz başkanlık yaptı. Haliliye Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısının üçüncü birleşimi dün gerçekleştirildi. Yapılan toplantıda Haliliye Belediye Meclisi üyelerinin oylarıyla komisyonlara havale edilen önergeler, ilgili komisyonun önerge üzerinde yapmış olduğu çalışmalar meclise sunuldu. Okunan raporlar,  Haliliye Belediye Meclisi üyelerinin oylarına sunulmasının ardından oy çoğunluğuyla kabul edildi.

MECLİSE SUNULAN RAPORLARDA ŞU İFADELERE YER VERİLDİ:

“İlçe sınırları içerisinde birçok okulun kütüphanesi bulunmamaktadır. Kütüphane ihtiyacı olan okulların tespit edilip bu ihtiyaçların giderilmesi için belediye olarak gerekli desteğin verilmesi ile ilgili önergeye istinaden; Haliliye ilçe sınırlarında kütüphaneye ihtiyacı olan okulların listesi Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilmiş olup komisyon raporu ekte sunulmuştur.

Belediyenin spor müsabakaları daha çok ilgi görmesi için sporculara da daha çok manevi desteğin sağlanması için liselerde okuyan öğrencilerimizin müsabakalara katılması adına verilen önergeye istinaden, konu ile ilgili Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yazı yazılmış olup öğrencilerin spor müsabakalarına katılmasını arttırmak adına Kaymakamlık veya Valilik müdürlüklerine gönderilmesi halinde gerekli katılımın sağlanacağı bildirilmiştir.  Konu belediyemiz spor müdürlüğüne iletilmiş olup meclisin bilgilerine sunulmuştur.

Geçtiğimiz günlerde 23 ili kapsayacak şekilde yatırımların teşviki amacıyla hükümetimiz tarafından bir takım politikaların geliştirildiği bu 23 ilin içerisinde ilimiz Şanlıurfa’nın da bulunduğu burada yapılacak olan yatırımlar Şanlıurfamıza büyük faydalar sağlayacağı düşünülerek yatırımcıya destek amacıyla Organize sanayi, Evren sanayi, Ticaret Odası vs. kurumlarla iletişime geçilerek buradaki yatırımcıların önünü açmak ve çalışmalar yapma adına verilen önergeye istinaden, komisyonumuzun çalışmaları devam etmektedir.

Madde bağımlılığıyla mücadele ve gençlerin bu maddelerden uzak tutulması okul çevresinde sıkı denetimlerin yapılması gerekli tedbirlerin alınması hususunda Madde Bağımlılığıyla Mücadele Komisyonumuzun çalışmaları devam etmektedir.

Suriyeli vatandaşların kendi kültürlerini yaptıkları çalışmalar sonucunda sergilemek için gerekli araştırmalar yapılmaktadır. Bu konuda İnsan Hakları Komisyonumuzun çalışmaları devam ediyor.”

Komisyonların yapmış olduğu çalışmalar hakkında Haliliye Belediye Meclisine sunulmak üzere vermiş olduğu raporlar oy çoğunluğuyla kabul edildi. Haliliye Belediye Meclisi dördüncü birleşimini bugün saat 14.00’da yapmak üzere kapattı.