Küçük Ahmet Oktay’la 150 kişinin katili

Sesini duyduğu kedi yavrusunu beslemek için koridora çıktığı esnada patlama sonucu hayatını kaybeden Ahmet Oktay’ın katilinin fotoğrafı ortaya çıktı.

20 / 02 / 2017 11:21

Viranşehir’deki 1 ton patlayıcı ile gerçekleştirilen saldırı sonucu Bekçi İbrahim Kete’nin yanı sıra henüz 11 yaşındaki Ahmet Oktay Günak da hayatını kaybetmişti. Küçük Ahmet Oktay’ın kedi yavrusunu doyurmak için evden binanın koridoruna çıktığı esnada patlamanın gerçekleşmiş olması ve ülke genelinde bu dramın yayılması sonucu bu acı olay bir anda ülke genelinde gündem olmuştu. Aralarında 2 bebeğin de bulunduğu 38 kişi de aynı saldırıda yaralanarak hastanelere sevk edilmişti. İşte bu saldırı ile ilgisi olduğu saptanan ve Mardin’de vurulan PKK’lının fotoğrafı ortaya çıktı.


ÖLDÜRÜLDÜKTEN SONRA ORTAYA ÇIKTI

Mardin'de, güvenlik güçlerinin yaptığı operasyon sonucu öldürülen PKK elebaşı kadrosundan Murat Karayılan'ın yakın koruması ve Mardin bölge sorumlusu ‘Behzat' kod adlı terörist Yaşar Uygur'un, Türkiye'de PKK'nın gerçekleştirdiği hain saldırıların talimatını veren, organize eden iki kişiden biri olduğu ortaya çıktı. PKK'lı terörist Yaşar Uygur'un önceki gece Viranşehir'de bombalı araçla gerçekleştirilen saldırıyı da planladığı anlaşıldı. Uygur'un önceki gün saat 18.30'da öldürüldüğü, öldürülmeden önce Viranşehir saldırısının talimatını verdiği ve yaklaşık 2 saat sonra da saat 20.45'te Viranşehir'deki patlamanın gerçekleştiği tespit edildi.


150 ÖLÜMDEN SORUMLU

Habertürk’ün haberine göre; Uygur'un, Türkiye'de son 1.5 yılda 150'den fazla kişinin şehit olduğu bombalı saldırıları, PKK'nın Diyarbakır sorumlusu ‘Porsipi' kod adlı İshah Özçaktu ile birlikte planladığı belirtildi. İki teröristin İstanbul Vezneciler, Vodafone Arena, Ankara Merasim Sokak, Kızılay, Adana ve Kayseri'de çarşı iznine çıkan askerlere yönelik saldırıların talimatlarını verdiği saptandı. 1.5 yıl içerisinde yaşanan bu saldırılarda 150'den fazla kişi şehit oldu. Güvenlik güçlerinin Diyarbakır Lice kırsalındaki Özçaktu'nun peşinde olduğu da öğrenildi. Mardin'in Ömeryan kırsalındaki operasyonun İl Emniyet Müdürü ve İl Jandarma Komutanı'nca yapıldığı belirtildi. ‘Behzat' kod adlı PKK'lı terörist Yaşar Uygur'un öldürüldüğü yerde Katyuşa füzeleri bulundu. 

(HABER MERKEZİ)