Liseli genç yetenekten belediye başkanına hediye

Ceylanpınarlı Simar Daş, Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla'yı makamında ziyaret etti. Resimde yetenekli olan Daş, Başkan Atilla'ya çizdiği kara kalem portresini hediye etti.

11 / 05 / 2018 11:56

Hiçbir eğitim almadan doğuştan yeteneği ile başarılı resimler yapan 15 yaşındaki  Simar Daş, Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla'yı makamında ziyaret etti. imar Daş ve babasını Şeyhmus Daş'ı makamında ağırlayan Başkan Atilla, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

BAŞKAN ATİLLA, KÜÇÜK YETENEĞE HAYRAN KALDI

Liseli Simar Daş, Ceylanpınar Belediye Başkanı Menderes Atilla'ya, kendi çizdiği bir karakalem portreyi hediye etti. Portreyi çok beğendiğini ve Samir Daş'ın yeteneği karşısında hayran kaldığını ifade eden Atilla, kendisine hediye edilen ve içinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da olduğu  portreyi makam odasına asacağını ifade etti.

"SANAT MİLLETLERİN KALKINMASINDA EN ÖNEMLİ BASAMAKTIR"

Atilla, ziyarete dair yaptığı konuşmasında sanatın ülkelerin ilerlemesindeki en büyük basamağın olduğuna dikkat çekti. Atilla, "Küçük kardeşimiz daha lise 1'e gidiyor ama kara kalem çalışmasında mükemmel bir yeteneği var.  Kendisini tebrik ediyorum, ben inanıyorum ki geleceğin büyük ressamlardan birisi olacak. Hiçbir resim eğitini almadan böylesi şahane eserle ortaya koyabiliyor. Bana yaptığı portrede çok güzel olmuş, çok beğendim. Bana hediye edilen bu portreyi de makam odama asacağım. Herkes tarafından bilinen o ki, sanat milletlerin kalkınmasında en önemli basamaktır. Sanat olmadan bir milletin ilerlemesi mümkün değildir. Türkiye sanata ve sanatçıya verdiği önemle de adını dünya sanat tarihine yazdırmayı başarmıştır" dedi. (HABER MERKEZİ)