Mehmet Ekinci sahaya indi!

Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Kırsal Payamlı mahallesinde yapımı tamamlanan spor kompleksinin açılışı, düzenlenen tören ve Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin de forma giydiği karşılaşma ile gerçekleştirildi.

08 / 06 / 2018 12:15Eyyübiye Belediyesi, spor kompleksleriyle gençliği kötü alışkanlıklardan uzak tutup, sportif faaliyetlere yönlendiriyor. Eyyübiye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz aylarda ilçe genelinde yapımına başlanılan spor kompleksleri açılıyor. Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, yapımı tamamlanan Payamlı mahallesi spor kompleksinin açılışını yaptı. Ekinci açılış için düzenlenen ve mahallenin gençleri ile yapılan karşılaşmada da forma giydi. Payamlı mahallesinde düzenlenen törene; Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal, Eyyübiye Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyesi İlhami Günbeği, AK Parti Eyyübiye İlçe Gençlik Kolları Başkanı, Muhtarlar ile Payamlı mahallesi sakinleri katıldı. Açılışta konuşan Başkan Ekinci, Gençliğe yatırımlarının devam edeceğini belirtti.

‘GENÇLERİMİZ KALİTELİ VAKİT GEÇİRECEK’

Gençlere yönelik yatırımlarının hızla devam edeceğini belirten Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, “Güzel bir akşamda güzel bir tesisteyiz. Öncelikle bu tesis başta Payamlı Mahallesi olmak üzere bu tesisten faydalanacak çevre mahallelere hayırlı uğurlu olsun. Burada gençlerimiz kaliteli vakit geçireceklerdir. Burada kaliteli vakit geçiren gençlerimizin büyükleri de buradan gerekli destekleri vereceklerdir. Cenabı hak nasip etti biz bu yerlere geldik devletimizin imkanları ile kırsallarımıza güzel tesisler yapmaya başladık. İnanıyorum ki bu güzel tesisler ile beraber spor daha çok gündeme alınacak. Sporun gündeme alındığı yerlerde de farklı fikirler türemez. Eyyübiye Belediyesi olarak gençlere yönelik farkındalık yaratacak çalışmalarımız var. Ak Evler spor salonlarında lisanslı sporcularımız yetişiyor. Burada 3000'den fazla lisanlı sporcumuz var. Bu sporcularımız sadece ilde ve bölgede birincilik elde etmiyorlar. Türkiye'de 1'inci olan gençlerimiz var. Onun ötesinde Ülkemizi yurt dışında temsil eden gençlerimiz var. Bu tesisin açılışında gelecek gençlerimizin sağlam temellerde oluşturmak için bir aradayız. Diliyorum ki bu tesisimize sahip çıkacak olan buradaki gençlerimiz ve buradaki muhtarımız ve çevre civardaki gençlerimiz bu sahadan istifade edecek ve bu tesisi gözleri gibi koruyacaklardır. Ben bir kez daha bu tesisimizin mahallemize ve bölge sakinlerine hayırlı olmasını diliyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)