Millet Kıraathanesi Şanlıurfa'da hayat geçirildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde müjdesini verdiği ‘Millet Kıraathaneleri’ ile aynı özellikleri taşıyan ‘Kitap Otağı’ Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın katılımıyla açıldı.

12 / 06 / 2018 13:39
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde müjdesini verdiği ‘Millet Kıraathaneleri’ ile aynı özellikleri taşıyan ‘Kitap Otağı’ Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın katılımıyla açıldı.

Dombra eserinin bestekarı Arslanbek Sultanbekov’un da konser verdiği açılışa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İçerisinde kütüphane, klimalı kitap okuma çadırı, mescit ve yeşil alanın yer aldığı ‘Millet Kıraathanesi Kitap Otağı’nın açılışına; Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, Eyyübiye Kaymakamı Adem Ünal, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Bahattin Yıldız, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayları Güler Kama İzol, İbrahim Toru, AK Parti Eyyübiye İlçe Başkanı Mehmet Moğal, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Halil Peltek, Eyyübiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir, Gazeteci-Yazar Süleyman Özışık,  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba’nın Eşi Gül Fakıbaba, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’nin eşi Ayşe Ekinci, AK Parti Şanlıurfa Kadın Kolları Başkanı Demet Saatçi Güven, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis Üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış programında konuşan Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci,”Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Millet Kıraathanesi’ olarak adlandırdığı fakat önceden bizim ‘Kitap Otağı’ şeklinde isimlendirdiğimiz fakat işlev olarak aynı işlevi görecek olan bu projemizle, buraya gelen misafirlerimize hem kitap okuma fırsatı sunmuş olacağız hem de çeşitli ikramlardan faydalanmalarına olanak sağlayacağız. Bu faaliyetlerle kültür ve sanatın merkezi olan ilimizde bu tarz faaliyetlerle de daha güzel işlere imza atmış olacağız“dedi.

Çalışmalarından dolayı Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci’yi tebrik eden Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba ise,”Sayın Belediye Başkanımızı yürekten kutluyorum. Milletin Kıraathanesi de Şanlıurfa’dan başlamış oldu“ şeklinde konuştu.