Nihat Çiftçi açıkladı: Özdiker Pasajı yıkılıyor!

Çocuk Oyun Dünyası açılışına katılan Nihat Çiftçi, Özdiker Pasajı ve Topçu Meydanı olmak üzere Şanlıurfa'da yapılması planlanan projeleri açıkladı.

12 / 06 / 2018 13:44
Büyükşehir Belediyesi'nin yapımını tamamladığı Çocuk ve Gençlik Oyun Dünyası dün düzenlenen törenle hizmete sunuldu.

Açılışın ardından iftarda halka seslenen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Şanlıurfa açısından çok önemli gelişmeleri vatandaşlara duyurdu.

Çiftçi konuşmasında, Karaköprü'yü ikiye ayıran Akpınar ve Şanlıurfa merkezdeki Karakoyun derelerinde su hareketlerinin yaşanması için çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu, 4 etaptan oluşan raylı sistem için ön protokol imzalarının atıldığını, Topçu Meydanının restore edilerek kitap kafe olarak hizmete sunulacağını, Kızılay meydanındaki hanın restore edileceğini, Haşimiye Meydanının aslına uygun geniş bir mekan olarak şehre kazandırılacağını, Arasa hamamının müze olarak düzenleneceğini ve Özdiker pasajını yıkılacağını söyledi.

Başkan Çiftçi'nin ardından Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ile AK Parti milletvekili adayı İbrahim Toru da çocuklara yönelik güzel bir tesisi Şanlıurfa'ya kazandırdıkları için Çiftçi'ye teşekkür etti.