Oda tarihinin en yüksek oyuyla yeniden başkan seçildi!

TMMOB'a bağlı Şanlıurfa Ziraat Mühendisleri Odası genel kurul toplantısında güven tazeleyen Mehmet Şaka yeniden başka seçildi.

27 / 12 / 2017 10:47

Özlem KOÇHAN/İPEKYOL

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB)  Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şubesi'nde 23 Aralık Cumartesi günü 22. Olağan Genel Kurul toplantısını, 24 Aralık Pazar günü başkanlık seçimi düzenledi.  Bin 452 üyesi bulunan odanın toplantısına İstanbul, Mersin, Osmaniye, Gaziantep, Diyarbakır, Mardin, Kilis'ten 770 üye katıldı. Başkanlık seçiminde mevcut başkan Mehmet Şaka ile mühendis Mahmut Kaytan aday oldu. Mehmet Şaka ve yönetimi oda tarihinin en yüksek oyu alarak güven tazeledi ve yeniden başkan oldu.

"BİZİ YENİDEN ONURLANDIRDILAR"

Seçim sonrası tüm destek veren üyelere teşekkür eden Şaka "Üç günlük bebeğini evinde bırakarak meslek birlikteliğine destek veren meslektaşımıza, kırık ayak ve alçıda kolu ile gelip destek olan, hastasını hastanede bırakarak gelip meslek görevini yerine getiren meslektaşlarımıza, yönetim kurulumuza gösterilen teveccühe arkadaşlarım adına sonsuz teşekkür ediyorum. 'Mesleki birliktelik' adına çıktığımız bu yolda ben ve arkadaşlarıma omuz veren meslektaşlarımıza, dostlarımıza, çalışan kardeşlerimize ve yönetim kurulumuzu yeniden oda tarihinin en yüksek oyu ile onurlandıran meslektaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyorum" dedi. Seçim sonrası Mehmet Şaka ve yönetim kurulu üyeleri selfie çekerek yaşadıkları mutlulukları ölümsüzleştirdi.

İşte iki yönetimin aldığı oylar:

Mehmet Şaka'nın yönetim listesi:

İbrahim Pınarbaşı: 644

Mehmet Şaka: 631

Mehmet Yıldırım: 569

Hasan Kakaç: 517

Salih Ekinci: 512

Selçuk Alemoğlu: 489

Nida Yıldız: 481

Mahmut Kaytan'ın yönetim listesi:

Mahmut Kaytan: 240

Mete Kavşut: 194

Müslüm Coşkun: 185

Cengiz Kaya: 178

Mustafa Ersöz: 171

İbrahim Filiz: 157

Mehmet Demirer: 124