Onun yüzünü belediye güldürdü... Artık okula gidebilecek

Eyyübiye Belediyesi babası mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan engelli öğrenciye akülü tekerlekli sandalye hediye etti. Sandalye sayesinde artık okula daha rahat gidecek olan engelli öğrenci büyük mutluluk yaşarken ilçe belediye başkanı Ekinci, "Bugüne kadar yaklaşık 500 engelli kardeşimizin talepleri yerine getirildi" dedi.

11 / 05 / 2018 12:41

Göreve geldiği ilk günden beri ‘Engellilere pozitif ayrımcılık’ söylemiyle hareket eden Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, bu sözünü bir kez daha hayataq geçirdi. 

Son olarak sosyal medyada gündeme gelen ve babası mevsimlik tarım işçisi olan Mustafa Mol’a ulaşan Ekinci, Karaali Kısal mahallesinde ikamet eden Mustafa’yı evinde ziyaret etti. Mahalle Muhtarı Hüseyin İnan’la birlikte engelli Mustafa Mol’un kapısını çalan Ekinci, Mustafa ile bir süre sohbet ettikten sonra akülü tekerlekli sandalyesini verdi. Bugüne kadar ilçe sınırları içinde ikamet eden engellilerin tüm taleplerini karşıladıklarını belirten  Ekinci,” Dezavantajlı gruplarımızın her zaman yanındayız" dedi.

Eyyübiye'de engelli olup talebi karşılanmayan hiç kimsenin olmadığına dikkat çeken Ekinci, "Yaklaşık 500 engelli kardeşimizin talepleri yerine getirildi. Biz sadece şehir merkezinde değil kırsaldan gelen talepleri de karşılıyoruz. Bu kardeşimiz okula giderken büyük sıkıntılar yaşıyor. Eğitimin önündeki engeli kaldırmak adına kardeşimizle birlikteyiz. Kendisine akülü sandalyesini takdim ettik. Dolaysıyla Mustafa kardeşimizin eğitiminin önündeki engel de bir şekilde kaldırılmış olunuyor. İnşallah bizler de mahalle halkının hane halkının dualarını kazanmış olacağız“ şeklinde konuştu.

Karaali Mahalle Muhtarı Ahmet İnan ise,” Allah Başkanımızdan razı olsun. Kendisi şehirden kalkıp buraya bu kardeşimizin yanına geldi. İnşallah Başkanımız bunun karşılığını hem bu dünyada hem öbür dünyada bulur. Allah kendisinden razı olsun“ dedi.