Ortadoğu’nun geleceği Şanlıurfa’da masaya yatırıldı

Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Şanlıurfa İl Başkanlığı tarafından “Geçmişten günümüze Ortadoğu olayları ve büyük Türkiye” isimli bir panel düzenledi.

29 / 01 / 2018 11:11

Bilal KAPLAN-İPEKYOL

Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu Şanlıurfa İl Başkanlığı tarafından “Geçmişten günümüze Ortadoğu olayları ve büyük Türkiye” isimli bir panel düzenledi.

Moderatörlüğünü Gazeteci Yazar İbrahim Halil Arslan’ın yaptığı panele konuşmacı olarak AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Yrd. Doç. Halil Özcan ile Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Sosyolojisi ve Felsefe Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Celil Abuzer katılım gösterdi.

Ortadoğu’da son yıllarda yaşanan kanlı olayları siyasi, ekonomik, dini ve sosyolojik yönden değerlendiren panelistler, ABD, İsrail ve ingiltere’nin dünyada kendi çıkarları uğruna petrol rezervlerine sahip olmak adına Ortadoğu’da kaos çıkardıkları söyledi. Türkiye’nin ümmet bilinciyle Ortadoğu’da yaşanan olaylara duyarsız kalmadığını da dile getiren panelistler, çözümün büyük Türkiye’nin onurlu duruşuyla çözüme kavuşacağını ifade etti.

ABUZER: BU OYUNU BOZACAĞIZ

Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Din Sosyolojisi ve Felsefe Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Celil Abuzer, “Siyonist güçlerin din ve ekonomi üzerinden Ortadoğu’da kaos çıkararak, Büyük İsrail projesine destek vermektedirler. Dünya tarihinde, Kudüs’e kim sahip olmuşsa Dünya siyasetine de o hakim olmuştur. Bu gün İsrail’in, Büyük İsrail projesini gerçekleştirmek için Ortadoğu’da yaptırdığı katliamlara hepimiz şahit olmaktayız. İşte Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak birlik ve beraberlik içerisinde bu oyunu Allah’ın izni ile bozacağız” dedi.

VEKİL ÖZCAN: TÜRKİYE DÜNYA SİYASETİNE YÖN VERECEKTİR

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Yrd. Doç. Halil Özcan ise, “Özellikle terör örgütlerine karşı, onurlu dik ve inançlı duran Kürt kardeşlerimizin itikadı sayesinde terör örgütleri amaçlarına ulaşamamaktadır. Ortadoğu maalesef bağımsız bir devlet anlayışıyla değil, müstemleke bir devlet anlayışıyla hareket etmektedirler. Bu gün olaylara baktığımızda Körfez ülkelerinin Avrupa ülkelerinin himayesine girerek korunduğunu ve onlara hizmet etmek için tüm imkânlarını ve kaynaklarını seferber ettiğine şahit oluyor. Hükümetimiz ve halkımız birlik ve beraberlik içerisinde tüm olumsuzluklara rağmen bunların üstesinden geleceği kanaatindeyim. Bu birlik ve beraberlikle, gelecekte Türkiye dünya siyasetine yön verecektir” dedi. Panelin ardından, panelistlere birer teşekkür plaketi takdim edildi.