Otopark için sökülen ağaçlar hatıra ormanı olacak!

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından ağaçlık alanın otoparka dönüştürülmesine tepki gösterilmesi üzerine hastane yönetiminin yaptığı açıklama ile yerinden sökülen ağaçların İkizce Kırsal Mahallesi'nde hatıra ormanı yapılacağı öğrenildi.

17 / 02 / 2017 11:19

(Özlem KOÇHAN-İPEKYOL)

Şanlıurfa'da hastane bahçesinde otopark yapımı için sökülen ağaçlardan hatıra ormanı oluşturulacak. Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi ihtiyaç duyulan otopark için çalışmalara başladı. 420 araçlık tek katlı otopark yeri için ise belirlenen alandaki ağaçların yerinden sökülmesi tepkilere neden oldu. Sosyal medya üzerinden tartışma konusu olan ağaçların yerinden sökülmesini vatandaşlar, yeşile hasret Şanlıurfa için üzücü olduğunu değerlendirdi.

Tepkiler üzerine hastaneden açıklama geldi. Çalışmalar başladıktan yaklaşık 1 hafta içerisinde tamamlanması planlanan otopark için yerinden sökülen ağaçlarla hatıra ormanı oluşturulacak. Bunun için Karaköprü'de bulunan İkizce Köy Muhtarlığı ve Şanlıurfa İl Orman Müdürlüğü arasında protokol imzalandığını belirten hastane çalışmalarının hava sıcaklığının 15 dereceyi bulduktan sonra başlayacağı belirtildi.