Saadet Partisi aday adaylarını tanıttı

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı "24 Haziran’da milletçe tamam diyeceğiz" diyerek aday adaylarını açıkladı. Listede 4'ü kadın 30 isim yer aldı.

11 / 05 / 2018 12:49

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanlığı aday adayı tanıtım toplantısı düzenledi.  Türkiye 24 Haziran'da Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için sandık başına gidecek. Partilerde seçim için kıyasıya yarış devam ederken, Saadet Partisi Şanlıurfa İl Başkanı Niyazi Yanmaz bugün düzenlediği basın toplantısı ile 30 aday adayını tanıttı.

SAADET PARTİSİ'NİN VAATLERİ

Tanıtım toplantısındaki konuşmasına bir şiirle başlayan Yanmaz, "24 Haziran’da milletçe tamam diyeceğiz" diyerek vaatlerini şöyle sıraladı: "Urfalı çiftçim, DEDAŞ çilesini çekmeye son vereceğiz. Boğazına kadar bankaya ve tefeciye borca girmesine son vereceğiz. GAP projesi ile sulamayı yüzde otuzlardan yüzde yüzlere çıkaracak kuyu sulaması çilesine son vereceğiz. Urfalı işsiz kardeşime sesleniyorum; İş kuyruklarında beklemeye, yandaş kayırma imtiyazı olmadan son vereceğiz. Tarım işçisi gariban kardeşime sesleniyorum; doğduğun yerde doyacaksın. Tarım işçisi olarak diyar diyar dolaşmayacak, çadırlarda ve yollarda telef olmayacaksın. Çünkü sen Türkiye’nin tahıl ambarı GAP projesinin gerçekleştiği şehrin çocuğusun. Urfalı öğrenci kardeşim; En iyi eğitimi alacaksın, okuduğunun hakkını alacaksın. KPSS’den sonra ayrıca mülakata tabi tutulmayacaksın.

Urfalı esnaf kardeşim; besmele ile açtığın kepengi akşam evine giderken mutlu ve huzurlu kapatıp gideceksin. Urfa, tefeciler ve faizciler şehri olarak anılmaktan kurtulacak. Urfalı hiçbir genç madde bağımlısı olarak anılmayacak ve olmayacak. Urfa tarihte olduğu gibi, 21. Yüzyılda da çağdaş, modern, huzur ve bilim kenti olacak. Harran Üniversitesi, tarihteki şanlı yerini alacak Eskiden olduğu gibi insanlık âlemine ilmi ve bilimsel buluşlar hizmeti verecek. Urfa’da sağlık ve eğitim alanında büyük reformlar yapacağız.

Ülkede adalet tesis edilecek hukukun üstünlüğü sağlanacaktır. Babalar ve anneler işinden atılıp ceza evinde yatanlar, adaletle yargılanacak, masum, mazlum ve mağdur olanlar işlerine geri iade edilecektir. Ekonomi, tüketim ve sadaka ekonomisi olmaktan çıkarılacak, üretim ekonomisine dönüştürülecektir. İlmin ve teknolojinin ışığında yeni sanayileşme hamlesi başlatılacak fabrikalar açılacaktır. Sosyal devlet olma gereği gariban dul, yetim ve bakıma muhtaç olanlar devletin şefkat kanatları altında olacaktır."

SAADET PARTİSİ ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI LİSTESİ

Açıklamasının ardından aday adayı liste kamuoyuyla paylaşıldı. Niyazi Yanmaz'ın da yer aldığı 30 kişilik aday adayı listesinde 4 de kadın aday adayı bulunuyor. İşte o liste:

1  Ayşe EROĞLU   

2  Aziz ŞAHAPOĞLU 

3  Büşra MEN 

4  Cengiz HARTAVİOĞLU 

5  Çiğdem BAKIRCI 

6  Davut KÜÇÜK 

7  Derviş Mehmet YAZICI 

8  Halil YİĞİT 

9  Halit GÜNEŞ   

10  Hüseyin DOLAP 

11  İbrahim KAPLAN 

12  İsa CÜDA  

13  İzzet ÇİFTÇİ 

14  Kasım KARADAŞ 

15  Kenan AYIK  

16  Mehmet Emin ARSLAN 

17  Mehmet Şükrü YILDIRIM  

18  Mustafa Niyazi YANMAZ 

19  Mustafa TÜRKMEN 

20  Ramazan ZEYDOĞLU 

21  Rıdvan SÖYLEMEZ 

22  Salih ŞİPAK  

23  Semra Apaydın YEGENOĞLU 

24  Şeyhisa KOŞDAŞ 

25  Übeydullah TOKDEMİR 

26  Veysel KIZIL 

27  Yakup YAVUZ  

28  Yasin KURT 

29  Yılmaz BAKİ 

30  Ziya AYDIN

Mustafa PAYIK-Özlem ÇELİK/İPEKYOL