Şanlıurfa Baro Başkanı takipte!

Kimliği olmadığı için 4 hastaneden geri çevrilen ve vefat eden Suriyeli çocuk için Şanlıurfa Barosu tarafından yapılan şikayet başvurusuna soruşturma izni çıkmamıştı. Bunun üzerine yapılan itiraz mahkemece kabul edildi ve olayla ilgili soruşturma açılmasının önündeki engel kalkmış oldu.

08 / 11 / 2017 12:04

Adil HİLAL-İPEKYOL

Antalya’da Güzeloba Mahallesi’nde ikamet eden Suriye uyruklu İzzettin Ahmed’in, ateşi yükselen 7 yaşındaki oğlu Ali İzzet Ahmed’i sırasıyla Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Kepez Sütçüler Devlet Hastanesi, Atatürk Devlet Hastanesi ve son olarak da Demircikara Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne götürdüğü ancak durum acil olmasına rağmen hastanelerin hasta çocuğu, kimliği olmadığı gerekçesiyle kabul etmediği iddia edildi.

Hasta çocuk hastane hastane dolaştırıldı ve hayatını kaybetti. Yaşanan bu gelişme sonrası Şanlıurfa Barosu adına Baro Başkanı Ahmet Tüysüz olayla ilgili soruşturma açılması için başvuru yaptı ancak Antalya Valiliği’nden soruşturmaya izin çıkmadı. Baro Başkanı Tüysüz, Valiliğin kararına itiraz etti ve bu itirazını Konya 3. İdari Dava Dairesi’ne taşıdı. Baro Başkanı Tüysüz'ün soruşturma açılmasıyla için yaptığı itiraz başvurusu kabul edildi. Mahkeme daha önce soruşturma izni çıkmayan olayla ilgili soruşturma açılması kararı verdi.