Şanlıurfa polisi IŞİD infaz timini yakaladı!

Örgüt aleyhine faaliyet gösteren şahısları öldürmekle görevlendirilen ve Rakka'dan yasa dışı yollara Türkiye'ye gelen 3 kişilik IŞİD infaz timi ve 1 IŞİD şüphelisi Şanlıurfa polisi tarafından yakalandı. Örgüt üyelerinin infazların gerçekleşmesi için sanal ortamdaki oyunlar üzerinde haberleştikleri ve hedeflerinde gazeteciler olduğu ortaya çıktı.

13 / 08 / 2017 12:49

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü başarılı bir operasyona imza atarak IŞİD terör örgütünün infaz timi yakalandı.

21 Temmuz 17 günü Şanlıurfa'da aracında seyir halindeyken motosikletli 2 şahıs tarafından başından ve göğsünden silahla vurularak öldürülen Ahmad Farasi isimli şahıs ile ilgili yapılan çalışmalarda Urfa, Gaziantep ve Malatya'da düzenlenen eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Operasyonun Şanlıurfa ayağında örgüt üyelerinin hücre evine yapılan baskında terörle mücadele ekipleri, 1 şüpheli ile 3'ü IŞİD terör örgütü üyesi yakaladı. Ahmet kod adlı Mahmud Elhamud, Yaşar kod adlı Bünyamin Hallak, Mahmud El Cerrah'ın örgüt aleyhine faaliyet gösteren şahısları öldürmekle görevlendirilen ve IŞİD yönetimindeki Rakka'dan aldıkları talimatla illegal yollarla Türkiye'ye giriş yaptıkları öğrenildi. 


"OYUN ÜZERİNDEN İNFAZ TALİMATI"

Evde yapılan aramada, çok sayıda dijital materyal ile birlikte, Ahmad Farasi cinayetinde kullanılan tabanca ele geçirildi. Suriyeli Ahmad Farasi’yi öldüren tabancayı ateşleyen kişinin Mahmud el-Hamud olduğu belirlendi. Hedeflerinde gazetecilerin olduğu öğrenilen IŞİD infaz timinin cep telefonlarına indirilen online oyunlardaki sohbet odalarından Rakka’daki DEAŞ yöneticilerinden talimat aldıkları ifade edildi.

Gözaltına alınan 3'ü infaz timi üyesi 4 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. 

Çıkarıldıkları mahkemede 3 infaz timi üyesi tutuklanıp cezaevine gönderilirken, 1 şüpheli de serbest bırakıldı. 

(HABER MERKEZİ)