Şanlıurfalı gençlerden Referanduma 'evet' desteği

Gençlik Kulüpleri Platformu üyesi öğrenciler referandum kararını açıklayarak, "Bu bir siyasi tercih değil, bir kader ve yol seçimidir" dedi.

20 / 02 / 2017 16:23

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Gençlik Kulüpleri Platformu öğrencileri basın açıklaması düzenleyerek Türkiye'de bir ilke imza attı ve öğrenci platformu olarak oylarının rengini belli etti. 

Osman Bey Kampüsü'nde 6 kulübün bir araya gelerek yaptığı ortak açıklamaya kulüp üyesi öğrenciler katıldı.

Platform sözcüsü İlim ve Akademi Kulüp Üyesi İsmail Yaşar grup adına basın bildirisini okudu.

Basın açıklamasına Viranşehir’de meydana gelen terör saldırısını kınayarak başlayan Yaşar, "Viranşehir’de gerçekleşen menfur olay neticesinde ölen hemşehrilerimize rahmet, ailelerine ve tüm milletimize başsağlığı dileriz" dedi.

“Devletin yeniden yapılandırılması" sürecine ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Yaşar referandum kararlarını açıkladı. 

Referandumda 'Evet' oyu kullanacaklarını belirten Yaşar, "15 Temmuz Sürecinde, Millete ‘hayır’ diyenlere inat biz gençler  ‘evet’ diyerek haykıracağız" dedi.

Yaşar açıklamasına şu sözlerle devam etti:

"Bize güvenerek, seçilme yaşını 18’e çeken iradenin yanında olacağız. Başörtülü kardeşlerimizin okula girmesine ‘hayır’ diyenlere, biz Anayasa Referandumuna ‘evet’ diyerek yanıt vereceğiz. Ülkedeki çok başlılık isteyenlerin temel gayesinin bu milleti değil, kendi çıkarlarını korumak olduğu açıktır. Vesayet makamları oluşturarak, milleti hiçe sayanlara cevabımız; bize güvenen milli iradenin yanında olmaktır. Millet ile gönül nikahı kıyan milli iradenin yanında olmak; bu genç kardeşleriniz için bir vazifedir. Bu bir siyasi tercih değil, bir kader ve yol seçimidir. Milletin kaderinin, bir güneş gibi doğması, gençler olarak bizim mücadelemizden geçmektedir.  Gençlerin önünü açan bu Referandum’a evet diyerek bu değişikliğe destek verdiğimizi kamuoyuna bildiririz"

Grup basın açıklamasının ardından dağıldı.

HABER MERKEZİ