SEÇİM BÖLGESİNE ÇIKARMA YAPAN ÇELİK: Coni'ler burada duramayacak!

7 ay sonra seçim bölgesi olan Şanlıurfa’ya gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı Faruk Çelik, Doğubeyazıt'ta şehit olan Ali Aydar'ın ailesini ziyaret ederek baş sağlığı diledi ve "Canımızı, canlarımızı yakıyorlar bu Coni'ler. Coni'ler burada duramayacak" dedi.

05 / 02 / 2018 18:06

Gıda Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunmak üzere seçim bölgesi olan Şanlıurfa'ya geldi. Çelik, ilk olarak AK Parti Harran İlçe Teşkilatını ziyaret etti. Buradaki ziyaretinin ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık Eski Bakanı Faruk Çelik, Doğubeyazıt'ta şehit olan Ali Aydar'ın ailesini ziyaret ederek baş sağlığı diledi ve "Canımızı, canlarımızı yakıyorlar bu Coni'ler. Coni'ler burada duramayacak" dedi.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, Ahmet Eşref Fakıbaba'nın kendisinden görevi devralmasının ardından ilk kez Şanlıurfa'ya geldi. Öğlen saatlerinde özel uçakla kente gelen Çelik'i, Vali Abdullah Erin'in yanı sıra milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, parti yetkilileri ile çok sayıda teşkilat üyesi ve vatandaşın olduğu bir kalabalık karşıladı.

Eski Bakan Faruk Çelik, havalimanındaki karşılamanın ardından ilk olarak Harran'a geçti ve burada ilçe teşkilatını ziyaret etti. Çelik'e Harran ziyaretinde, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Kemalettin Yılmaztekin, Mehmet Ali Cevheri, Mehmet Akyürek ve teşkilat üyeleri eşlik etti. Öte yandan Faruk Çelik de kente gelişini sosyal medya hesabı üzerinden "Şanlıurfamız'dayız" diyerek ile paylaştı.

İLK OLARAK HARRAN’A GEÇTİ

Doğubeyazıt'ta şehit olan Ali Aydar'ın ailesini ziyaret ederek baş sağlığı dileyen Faruk Çelik, "Canımızı, canlarımızı yakıyorlar bu Coni'ler. Coni'ler burada duramayacak" dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa'ya gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, ilk olarak Harran'a geçti. Harran'da ilçe teşkilatı ziyaretinin ardından, önceki gün Ağrı Doğubeyazıt'ta şehit olan Ali Aydar'ın ailesine taziye ziyaretinde bulunan Faruk Çelik, Aydar'ın yakınlarına baş sağlığı diledi.

Gerçekleştirdiği taziye ziyaretinde konuşan Çelik, Harranlıların kale gibi durduğunu belirterek, "Çanakkale şehitlerimizle ilgili bir hocamız mukayese etti. Çanakkale geçilmedi. Çünkü dedelerimiz orada şehit oldular. Bugün değişen bir şey yok. Yine sınırlarımızı geçip kendi coğrafyamızda yok etmek ve alt etmek isteyenlere karşıda binlerce Ali'ler, cephede mücadele veriyor. Unutmayınız; bu coğrafyanın ve bu toprakların düşmanı çoktur. Sizler Harranlılar kale gibi duruyorsunuz. Bugün şehidimizin vesilesiyle buraya geldik. Acınızı paylaşmaya geldik. Şehit kanlarıyla bu topraklar bize emanet edilmiştir. Bizler de o emanetin korucularıyız. Canımızı, canlarımızı yakıyorlar bu Coni'ler. Coni'ler burada duramayacak, onlar da gidecek" sözlerini kullandı.

YÜKSEL’İN KABRİNİ ZİYARET ETTİ

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, Birecikli merhum milletvekili Abdülkadir Yüksel'in kabrini ziyaret etti.

Önceki gün çeşitli temaslarda bulunan Vekil Çelik, dün de ilçelere çıkarma yaptı. Programı kapsamında öğle saatlerinde Birecik'e giden Vekil Çelik, AK Parti Birecik İlçe Teşkilatına yaptığı ziyaretin ardından Birecik İlçe Belediye Başkanı M. Faruk Pınarbaşı, AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Akyürek, Mehmet Ali Cevheri, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile merhum Milletvekili Abdülkadir Yüksel’in kabrini ziyaret ederek, dua okudu.  Vekil Çelik, merhum vekil için "Rabbim mekanını cennet eylesin" dedi.

URFALI KADINLARDAN FARUK ÇELİK'E ÜÇ BOYUTLU RESİM

AK Parti Bozova İlçe Teşkilatını ziyaret eden vekil Faruk Çelik'e 3 boyutlu resmi hediye edildi. Hafta sonunu seçim bölgesi Şanlıurfa'ya ayıran Gıda, Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik;  Bozova ve Halfeti'de partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi.  Faruk Çelik ve beraberindeki Şanlıurfa Milletvekilleri Mehmet Akyürek, Mehmet Ali Cevheri, AK Parti İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül iki ilçede de kalabalık gurup  tarafından coşkuyla karşılandı.  Vekil Çelik'e Bozova'da kadınlar tarafından yapılan 3 boyutlu portresi hediye edildi. Vekil Çelik, halka hitap etmesinin ardından temaslarını sürdürmek üzere diğer ilçelere geçti. İki günlük temaslarının ardından Çelik, akşam saatlerinde Ankara’ya hareket etmek üzere kentten ayrıldı. (HABER MERKEZİ)