Siverek’te geleneksel iftar programı sürüyor

Siverek Belediyesi tarafından her yıl düzenli olarak verilen geleneksel iftar programının 22. inci gününde Belediye Başkanı Resul Yılmaz iftar sofrasında oruçlarını açmaya gelen vatandaşları yalnız bırakmayarak birlikte iftar açtı.

10 / 06 / 2018 13:34

 İftar çadırındaki vatandaşları tek tek gezerek hayırlı iftarlar dileyerek taleplerini dinledi. İftar çadırından memnun kalan vatandaşlar Belediye Başkanı Yılmaz’a teşekkür etti. İftar Çadırında her gün düzeli olarak 1000 kişiye iftar yemeği verildiği aktaran Belediye Başkanı Resul Yılmaz şunları kaydetti.’’Ramazan ayının son günlerine yaklaşmış bulunuyoruz, iftar çadırımızı tekrardan ziyaret etme imkânı bulduk, Öncelikle önümüzde Kadir gecesi var şimdiden tüm hemşerilerimin Kadir gecelerini tebrik ediyorum hayırlara vesile olmasını diliyorum, Ramazan ayının sonunda Ramazan Bayramı var değerli hemşerilerimin Siverekli kardeşlerimin ramazan bayramlarını en içten duygularımla tebrik ediyorum, Ramazan'ın huzur ve barış getirmesini diliyorum.

ZENGİN FAKİR DEMEDEN BİR SOFRADAYIZ

İftar çadırında zengini ve fakiriyle ayrım yapmadan bir araya geldiklerini sözlerine ekleyen Yılmaz, ‘’Hamd olsun bugüne kadar organizasyonla ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamız değiliz, vatandaşlarımızla zaman zaman bir araya geliyorum burada hepsi verilen hizmetten dolayı memnuniyetlerini ifade ediyorlar, Bu da bize daha bir güç daha bir kuvvet katıyor çok şükür, Siverek'te Ramazan doya doya yaşanıyor bunun en güzel örneklerinden birisi de iftar çadırlarımız herkes zengini fakiri demeden ayrım yapmaksızın herkes aynı sofra etrafında birleşip bir araya gelebiliyor ve iftarlarını yapabiliyorlar artık bu iftarımız geleneksel hal aldı İnşallah bundan sonra da bu tür organizasyonlara devam edeceğiz” dedi. (HABER MERKEZİ)