Siverek’te kavga:1 ölü 6 yaralı

Siverek'te husumetli iki aile arasında çıkan silahlı kavgada, 1 kişi hayatını kaybetti 6 kişi de ağır yaralandı.

11 / 06 / 2018 11:57Siverek'te husumetli iki aile arasında çıkan silahlı kavgada, 1 kişi hayatını kaybetti 6 kişi de ağır yaralandı. Olay, akşam saatlerinde Atatürk Bulvarı'nda meydana geldi. Aralarında alacak yüzünden husumet bulunan iki aileleri fertleri, cadde üzerinde karşılaşınca tartışma çıktı. Tartışma, diğer aile bireylerinin de katılımıyla kavga yerinden silah sesleri yükseldi. Karşılıklı tabancaların kullanıldığı kavgada Ekrem Kankılıç, Ahmet Kankılıç, Şaban Lale,  vücutlarına isabet eden kurşunlarla ağır yaralandı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi.

Yaralılar, sağlık ekiplerince Siverek Devlet Hastanesi'ne sevk edilirken polis olay yerinde geniş güvenlik önlemi aldı. Tabancalardan çıkan kurşunlarla ağır yaranan Şaban Lale'nin tedaviye alındığı Siverek Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybettiği öğrenildi.

HASTANEDE İKİNCİ KAVGA

Hastaneye akın eden tarafların yakınları burada da taş ve sopalarla kavga etti. İkinci kavgada Bahri Kankılıç, Mehmet Lale, Mustafa Lale ve Murat Kurt, taş ve sopa darbeleri ile yaralandı. 1 kişinin öldüğü, 6 kişinin de yaralandığı kavgayla ilgili bazı kişiler gözaltına alınırken, hastanede ve ailelerin yaşadığı mahallede güvenlik önlemi alındı. Soruşturma sürüyor. (HABER MERKEZİ)