Soylu: Şanlıurfa’da 40 bin kişi istihdam edilecek

Bakan Soylu, “Teröriste gerekli cevabı verdik, şimdi yatırımlar geliyor. Başbakan'ımız Diyarbakır'da Cazibe Merkezleri Programı'nı açıkladı, yatırımlar için müracaatlar başladı. Diyarbakır'da 37 bin 246, Mardin'de 28 bin, Muş'ta 10 bin, Siirt'te 7 bin, Şanlıurfa'da 40 bin, Şırnak'ta 5 bin, Tunceli'de bin, Van'da 15 bin kişi işe girecek." ifadelerini kullandı.

25 / 03 / 2017 17:45

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Teröriste gerekli cevabı verdik, şimdi yatırımlar geliyor. Başbakan'ımız Diyarbakır'da Cazibe Merkezleri Programı'nı açıkladı, yatırımlar için müracaatlar başladı." dedi. Diyarbakır'ın Hani ilçesinde vatandaşlara hitap eden Bakan Soylu, Doğu ve Güneydoğu'da binlerce kişinin bu kapsamda istihdam edileceğini, milyarlık yatırımların hayata geçirileceğini müjdeledi. Soylu, "Ağrı'da 4 bin 417 kişi işe alınacak, 1 milyarlık yatırım için müracaat var, Bingöl'de 8 bin 680 kişi yeni işe alınacak, 2 milyarlık yatırım için müracaat var, Diyarbakır'da 37 bin 246, Mardin'de 28 bin, Muş'ta 10 bin, Siirt'te 7 bin, Şanlıurfa'da 40 bin, Şırnak'ta 5 bin, Tunceli'de bin, Van'da 15 bin kişi işe girecek." ifadelerini kullandı.

‘YENİ SİSTEM LAF DEĞİL, İŞ ÜRETENİN SİSTEMİ’

Yeni sistemin önemini vurgulayan Soylu, şöyle konuştu: "Keşke bunları Kılıçdaroğlu'na da anlatsaydım. Kürt kardeşimin dertlerinin istismarını yapar, şimdi PKK ve FETÖ ile kol kola. Kasetle genel başkan oldu. Kaseti FETÖ yaptı. Kılıçdaroğlu'nu niye size şikayet ediyorum, biliyor musunuz? Çünkü bu mevcut sistemi savunuyor, arkasına saklanıyor. Onun için Şanlıurfa, Diyarbakır, Şırnak önemli değil. 25 puan oy alıp, yatıyor. Ondan sonra hepimize meydan okuyor, sadece konuşuyor. Bunların işi gücü 'hayır'. Bunlar birinci köprüye, ikinci köprüye 'hayır' dediler. Bunlar iş bilmezler. Yeni sistem laf üretenin değil, iş üretenin sistemi. Millete hizmet eden, hizmetkar olanın sistemi. Kaos, ekonomik kriz üreten bir sistem değil. Dünyaya Türkiye'nin gücüyle meydan okuduğu bir sisteme gidiyoruz. Meclis güçlü olacak, hükümet kendi işini yapacak." (AA)