Uğur Işılak Şanlıurfa'da konser verdi

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Şanlıurfa İl Müdürlüğü organizasyonu ile İstanbul’un fethinin 565. yıldönümü dolayısıyla ’Fetih Buluşmaları’ programı düzenlendi.

28 / 04 / 2018 12:32

Harran Üniversitesi BESYO kapalı spor salonunda yapılan programa Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.Ramazan Taşaltın, Şanlıurfa Zihinsel Engelliler Dernek Başkanı Bedih Satoğlu, KYK Şanlıurfa İl Müdürü Mahmut Bağmancı ve KYK yurt müdürleri katıldı.

“SOFUOĞLU VE IŞILAK SAHNE ALDI”

Öğrencilerin yoğun ilgi göstererek 1500 kişilik salonu doldurduğu program Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun söyleyişi ile başladı. Programda İstanbul’un fethini anlatan Sofuoğlu, Ecdadımız bize köprü bir şehir emanet etti.Fatih görevini yaptı,Kanuni de yaptı. Siz ne yapacaksınız? Biz tarihte neler yaptık, lütfen okuyun ‘Aç Kurtlar’ gibi bilgiye saldırın diyerek, fethin ne kadar önemli olduğundan bahsetti. Sofuoğlu’ndan sonra Sanatçı Uğur Işılak sahne aldı. Sanatçı Işılak tarafından seslendirilen parçalar ile KYK’lı öğrenciler ile Şanlıurfalılara müzik ziyafeti sunuldu. Seslendirdiği türkülerle ay yıldızlı bayraklar dalgalandırıldı ve katılımcılar Uğur Işılak’a eşlik etti.  KYK Şanlıurfa İl Müdürü Mahmut Bağmancı programın sonunda yurtlarda devam eden kurslarda öğrencilerin yaptığı tabloları Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu ve Uğur Işılak’a takdim ederek kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında katılan herkese teşekkür ederek KYK ailesi olarak faaliyetlerin devam edeceğini belirtti. (HABER MERKEZİ)