Urfa-Kıbrıs seferleri başlıyor

Şanlıurfa'da uzun zamandır uçak seferlerinde yaşanan sorunda önemli bir adım atıldı ve yetkililerle görüşen Bakan Fakıbaba Şanlıurfa-Kıbrıs seferlerinin başlatılması için söz aldı.

12 / 08 / 2017 15:38

Günlük sadece 4 uçak seferinin yapıldığı, Kıbrıs'ta çok sayıda öğrencisinin bulunduğu Şanlıurfa hava trafiği sorunu tam olarak çözülemese de müjdeli haber geldi. Vatandaşların, yerli ve yabancı turistlerin şikayeti, kentteki Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri ile Şanlıurfa Barosu'nun çağrıları, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın girişimleri sonucu nihayet müjdeli bir haber geldi.

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi ve ekibiyle Bakanlık makamında bir toplantı yapan Fakıbaba, sayısı yetersiz olan uçak seferlerini masaya yatırdı. İstişare toplantısında THY yetkililerinden Şanlıurfa-Kıbrıs uçak seferlerinin yapılacağı yönünde söz alındı.  20 bin Şanlıurfalı öğrencinin bulunduğu Kıbrıs’a gitmek isteyen öğrenciler, memurlar, iş adamları, yerli ve yabancı turistler için alınan bu önemli kararla artık yolcular geliş ve gidişlerde Gaziantep'e gitmek zorunda kalmayacak. Şimdi gözler İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlere hem daha uygun hem yeterli sayıda hem de uygun saatlerde seferlerin başlatılması kararında... (HABER MERKEZİ)