Urfa'da halaysız gezi olmaz

Siverek Belediyesi Kadın ve Aile hizmetleri müdürlüğü tarafından Siverekli kadınlara gemiyle Takoran gezisi düzenlendi, kadınlar gezide halay çekip doyasıya eğlendi.

06 / 07 / 2018 10:07

Nissibi köprüsü yanı başında belediyeye ait gemiyle yaklaşık 350 Siverekli kadın, Takoran Vadisini düzenlenen gezi ile keşfetti.

Gezi programına katılan Belediye Başkan Vekili Hamdi Hatipoğlu şunları kaydetti: “Siverek’in kenar mahallelerinde yaşayan bayan kardeşlerimiz özellikle bu güne kadar burayı görme imkânı bulmayan Takoran’ın doğal güzellikleri ile sizleri tanıştırmak istedik, amacımız Siverek’in güzelliklerini belediyemiz tarafından düzenlenen ücretsiz turlarla siz değerli halkımıza tanıtmak ve yaymaktır. Burada kısa süre önce yapımına başladığımız 60 bin metrekare alan üzerinde kurduğumuz ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın isminin verildiği mesire alanımız kısa süre sonra açılışı yapılacaktır. Kadın destek merkezilerinin sayısını arttırarak siz değerli kadın kardeşlerimizi daha eğitimli, daha bilinçli ve iş ve eğitim alanında onları eğitmek ve onlara yardımcı olmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.”

Gezide kadınlar bölgeyi keşfetmenin yanısıra halay çekip doyasıya eğlendi. 

Takoran Vadisi'ni ilk kez görme şansı elde eden kadınlar, belediyeye teşekkür etti.

Kaynak: AJANS URFA