Urfa'da sağlık personelleri 'Afrin' için dilekçe verdi!

Şanlıurfa'da görev yapan 112 Acil Servis Hizmetlerinde görevli sürücüler İl Sağlık Müdürlüğü'ne yazdıkları 'Afrin' dilekçesi ile gururlandırdılar.

23 / 01 / 2018 10:41

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Suriye'nin kuzeybatısında bulunan Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nı başlattı.  TSK, “Zeytin Dalı Harekatı” ile Afrin kentindeki PKK/PYD hedefleri önce havadan ve dün de 6 bin 400 askerinin katılımıyla karadan vurmayı sürdürdü. Tüm dünyanın gözü bu harekata çevrildi. Herkes Suriye'nin güneyinde yaşanan sıcak gelişmelere kilitlenirken, Türk askerine kurumlardan ve sosyal medya üzerinden destek mesajları yağdı.  Şanlıurfa'da da destek amaçlı Valilik 'Bayrak asın' çağrısı yaparken, 112 Acil Servis Hizmetlerinde görevli sürücüler İl Sağlık Müdürlüğüne dilekçe yazarak gönüllü olarak görevlendirme yapılacak ekipler arasında yer almak istediklerini bildirdi.

"GÖNÜLLÜ OLARAK KATILMAK İSTİYORUZ"

Dilekçede "Biz 112 Acil Servis Hizmetlerinde görevli sürücüler olarak her türlü görevlendirmeye hazır olduğumuzu beyan etmek isteriz. Operasyona destek amacıyla 112 Acil Servis Hizmetleri olarak görevlendirilecek ekiplere mümkünse gönüllü olarak katılmak istiyoruz" ifadelerine yer verildi. İl Sağlık Müdürü Dr. Himmet Durgut "Sizlerle gurur duyuyoruz" dedi.

AFRİN NEREDE?

Afrin Türkiye sınırında yer alan bir Suriye kenti. Nüfusun ağırlıklı kısmını Kürt nüfus oluşturuyor. Afrin’de çok sayıda Arap ve Türkmen de bulunuyor. Hatay ve Kilis ile sınırı olan Afrin, sınırdan çıplak gözle bile görebilecek kadar Türkiye’ye yakındır. (HABER MERKEZİ)