Urfa’da STK’lardan ‘Afrin’e destek!

Şanlıurfa’da faaliyet gösteren STK’lar adına konuşan ŞUTSO Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, Afrin operasyonunu desteklediklerini belirterek, “Devletimizin meşru müdafaa hakkıyla ülke bütünlüğünü sınır güvenliğini korumayı terör örgütlerini ortadan kaldırmayı amaçlayan zeytin dalı harekâtını destekliyoruz. Bu ulusal mücadeleyi milletçe birlik içinde desteklemeliyiz” dedi.

26 / 01 / 2018 10:26

Mustafa PAYIK/İPEKYOL

Afrin’e yönelik olarak başlatılan operasyon ile ilgili, Şanlıurfa’da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarından (STK) bir açıklama yapıldı. Operasyona desteğin vurgulandığı açıklamaya Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, Memur-Sen Başkan Vekili Faruk Günak, Şanlıurfa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ŞESOB) Başkanı Mehmet Şefik Bakay, Seracılar Derneği Başkanı Ahmet Sambur, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) KGK Başkanı Vildan Polat, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Mahmut Barut, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyupoğlu, Dost Meclisi adına İbrahim Toru, TOBB GGK Üyesi Halil Görgün, S.S Evren Sanayi Kooperatifi Başkanı Mustafa Arslan, Türkiye Kamu-Sen İl Başkanı Hikmet Karakuş ve Ekonomi Kulübü Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Ulutaş katıldı.

‘PROPAGANDALARA KARŞI DİKKATLİ OLUNMALI’

STK’lar adına açıklamayı yapan ŞUTSO Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, zeytin dalı harekatını desteklediklerini kaydederek, “Türkiye uluslararası hukuktan doğan hakkını kullanarak terör örgütlerini etkisiz kılmak ulusal güvenliği temin etmek amacıyla Afrin'de askeri müdahale başlatmıştır. Devletimizin meşru müdafaa hakkıyla ülke bütünlüğünü sınır güvenliğini korumayı terör örgütlerini ortadan kaldırmayı amaçlayan zeytin dalı harekâtını destekliyoruz. Bu ulusal mücadeleyi milletçe birlik içinde desteklemeliyiz. Bu süreçte yapılan menfi propagandalara karşı milletimizin dikkatli olacağından şüphemiz yoktur” dedi

‘SİVİL NÜFUSUN GÜVENLİĞİNE HASSASİYET EN ÜST NOKTADADIR’

Yapılan operasyonun sivillere yol evlerine dönüş için yol açma adına umut verici olduğunu dile getiren Demirkol, “Türkiye ülke güvenliği ve geleceği için başlattığı bu meşru operasyonlar bazı ülkeler tarafından işgalci konumda gösterilmek istense de Suriye'nin ve hiçbir ülkenin toprağında gözünün olmadığı şu ana kadar sergilediği duruştan gayet nettir. Suriye'nin egemenliğine saygı gösterilerek yürütülen bu operasyonda amaç terör örgütleri olup sivil nüfusun güvenliğine gösterilen hassasiyet ve dikkat en üst noktadadır. Ayrıca sivillerin evlerine geri dönmesinin sağlanması ve yolunun açılması bölge halkı için umut verici olmuştur” sözlerine yer verdi.

‘DUALARIMIZLA ASKERLERİMİZE DESTEK OLMAYA ÇALIŞIYORUZ’

Operasyonun başarılı olacağını aktaran Demirkol, “Ulusal güvenliğin temin edilmesi bölge barışının sağlanması amacıyla bu yola çıkan devletimiz ve bu yolda bizim güvenliğimiz için canını ortaya koyan kahraman askerlerimiz alnının akıyla başarılı olacaktır inşallah. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine, milletimize sabır ve başsağlığı diliyoruz. Mekânları cennet olsun. Dualarımızla askerlerimize destek olmaya çalışıyoruz. Rabbim onları korusun, muvaffak etsin inşallah” diyerek sözlerine son verdi.