Urfalı besiciye küçükbaş hayvan hibesi

Şanlıurfa'da TİGEM ve Tarım Bakanlığı aracılığı ile hayat geçirilen Üretici Şartlarında Sözleşmeli Küçükbaş Hayvancılık Projesi kapsamında besicilere küçükbaş hayvan hibe edildi.

06 / 07 / 2018 13:02

Şanlıurfa’da Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) ev sahipliğinde Üretici Şartlarında Sözleşmeli Küçükbaş Hayvancılık Projesi’nin tanıtım programı gerçekleştirildi.

Programa Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşres Fakıbaba da katıldı. Projeye dair açıklamalarda bulunan Bakan Fakıbaba "Bu projeleri hayata geçirmekteki amacımız hayvan varlığımızı arttırmak, meralarımızı yeniden en iyi şekilde kullanmak, üreticimizi ve tüketicimizi ekonomik olarak korumaktır. Projelerimiz başarıyla ilerledikçe hayvancılığımızın hızla kalkınacağına yürekten inanıyorum" dedi.

Konuşmanın ardından besiciler Derviş Erik'e 240, Muzaffer Aba'ya 259 küçükbaş hayvan hibe edildi. Bakan Fakıbaba "Küçükbaş hayvanlarını teslim alan bütün üreticilerimize hayırlı olsun; her bir kardeşime başarılar diliyorum. Emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: AJANS URFA