Vali Erin: Özgür basın en önemli unsurdur

Vali Erin, “Gazeteciliği meslek edinerek, halk ile devlet arasında bir köprü vazifesi gören tarafsız ve özgür basın, güçlü ve gelişen Türkiye’nin en önemli unsurlarından biridir” dedi.

10 / 01 / 2018 12:43

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Vali Erin, mesajında şu düşünceleri ifade etti: Gazeteciliği meslek edinerek, halk ile devlet arasında bir köprü vazifesi gören tarafsız ve özgür basın, güçlü ve gelişen Türkiye’nin en önemli unsurlarından biridir. Gazeteci, kamuoyuna doğru ve tarafsız bilgi sağlamanın yanında, ülkenin sosyal, siyasal, kültürel ve ekonomik gelişmesine rehberlik eden, toplumun önünü açacak fikirler üreten düşünce insanlarıdır.

Gelişen teknoloji ile bilginin hızla yayılması, gazetecilik mesleğinin de farklı mecralarda icra edilmeye başlamasına neden olmuştur. Bugün, dünyanın bir ucundaki gelişme internet ve sosyal medya vasıtasıyla anında çok büyük kitlelere yayılabilmekte ve kamuoyu oluşabilmektedir. Küresel anlamda medyanın öneminin artmasıyla, yerelden başlamak üzere ülkemizin ve milletimizin menfaatlerini koruyup kollayacak haberlere imza atan, milletimizin huzuru, birlik beraberliği; şehrimizin her alanda gelişimi, insanımızın refahı için çaba sarf eden basın mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Gününü tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum. (HABER MERKEZİ)