Viranşehir’deki saldırıya tepki yağdı

Viranşehir’deki terör saldırısı Türkiye’yi bir kez daha yasa boğarken toplumun her kesiminden tepki geldi. Verilen mesajlarla saldırı lanetlenirken ülkenin huzuruna vurgu yapıldı.

20 / 02 / 2017 10:41

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde düzenlenen terör saldırısında 1’i 1çocuk, 2 vatandaşın hayatını kaybettiği ve yaklaşık 40 vatandaşın yaralandığı olaya toplumun tüm kesiminden tepki geldi.


EYYÜPOĞLU: DAHA FAZLA KENETLENECEĞİZ

Viranşehir’de hakim ve savcı lojmanlarına yönelik hain ve kalleş bombalı terör saldırısı Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu tarafından sert bir dille kınandı. Ziraat Odasından yapılan açıklamaya göre, 1'i çocuk 2 kişinin hayatını kaybettiği hain saldırıya ilişkin Eyyüpoğlu, “Terörün birliğimizi ve beraberliğimize asla zarar veremeyeceğini ve millet olarak daha fazla kenetleneceğiz. Bu hain ve kalleş terör saldırısını şiddetle kınıyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize baş sağlığı diliyorum” dedi.

Hain terör saldırısının birlik ve beraberliğimize yönelik olduğunun altını çizen Eyyüpoğlu milletçe daha fazla kenetlenileceğini söyledi.

Eyyüpoğlu olayı sert bir dille kınadığı açıklamasında şöyle konuştu: “Viranşehir’de yaşanan hain kalleş terör saldırısında şehit olan vatan evlatlarına Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Hiçbir güç Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve beraberliğini yıkamayacaktır. Bu ve benzeri terör olayları ile hiçbir güç amacına ulaşamayacaktır. Bizler Şanlıurfalılar olarak memleketimizde ve ülkemizde terör olaylarına karşı durmaya ve devletimizin yanında yer alarak tüm şer odaklarına karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Terörün birliğimizi ve beraberliğimize asla zarar veremeyecek ve millet olarak daha fazla kenetleneceğiz. Bu hain ve kalleş terör saldırısını şiddetle kınıyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize baş sağlığı diliyorum.”


BARO: KINAMALARLA YETİNİLECEK DÖNEMİ GEÇTİK

Şanlıurfa Barosu, "Bu sıkıntılı dönemi dayanışma ile aşabilir, ülkeyi düze çıkarabilir, barış ve huzuru sağlayabiliriz." önerisinde bulunarak Viranşehir saldırısını kınadı.

Şanlıurfa Barosu Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklama ile Viranşehir'de gerçekleştirilen "terör saldırısı" kınandı. Yapılan yazılı açıklamada, “Dün gece Viranşehir ilçemizde adliye personelinin ikamet ettiği lojmanlara düzenlenen bombalı saldırıda,biri çocuk 2 kişinin yaşamına 17 kişinin yaralanmasına neden olan  terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Olayda yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet yakınlarına başsağlığı, sabır ve metanet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Artık kınamalarla yetinilecek bir dönemi çoktan geçtik. Bu acıların bir an önce dinmesi ve yenilerinin yaşanmaması için bugün hepimiz şiddet karşıtlığında, barış, demokrasi, adalet ve özgürlük duyguları etrafında bir arada durmalıyız. Bu sıkıntılı dönemi dayanışma ile aşabilir, ülkeyi düze çıkarabilir, barış ve huzuru sağlayabiliriz. Umutlarımızı yitirmeden, bu gidişe dur demenin ilk adımı budur. Kamuoyu ile saygıyla paylaşıyoruz." denildi.


ÖNCEL DER VİRANŞEHİR SALDIRISINI KINADI

Viranşehir’de hakim ve savcı lojmanlarına yönelik hain bombalı terör saldırısı Öncel Ailesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından sert bir dille kınandı.

Yapılan açıklamaya göre; Viranşehir'deki kalleş terör saldırısında 1'i çocuk 2 kişinin şehit olduğu hain saldırıya ilişkin bir açıklama yapan Öncel Ailesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği başkanı Cengiz Bakır, Terörün birliğimizi ve beraberliğimize asla zarar veremeyeceğini ve millet olarak daha fazla kenetleneceğiz. Bu hain ve kalleş terör saldırısını şiddetle kınıyorum. Bakır yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: Dün akşam Viranşehir’de yaşanan hain kalleş terör saldırısında şehit olan vatan evlatlarına Allahtan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Hiçbir güç Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve beraberliğini yıkamayacaktır. Bu ve benzeri terör olayları ile hiçbir güç amacına ulaşamayacaktır. Bizler Şanlıurfalılar olarak memleketimizde ve ülkemizde terör olaylarına karşı durmaya ve devletimizin yanında yer alarak tüm şer odaklarına karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Terörün birliğimizi ve beraberliğimize asla zarar veremeyecek ve millet olarak daha fazla kenetleneceğiz. Bu hain ve kalleş terör saldırısını şiddetle kınıyorum. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize baş sağlığı diliyorum” dedi.


GÜLEBAK: DİK DURUŞTAN TAVİZ VERMEYECEĞİZ

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği (ŞUÇGAD) Başkanı Tahir Gülebak, Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde bomba yüklü araçla düzenlenen ve 2 kişinin hayatını kaybettiği, 40 kişinin ise yaralandığı kalleş terör saldırısı nedeniyle bir kınama mesajı yayımladı.

Gülebak mesajında Viranşehir İlçesinde 11 yaşındaki bir çocuğun kediye yemek vermek için evden çıktığını ve o sırada kalleş teröristlerin saldırısıyla şehit olduğunu terörün bir çocuğu kıyacak kadar hain olduğunu vurguladı.

Devletin hainlere karşı her zaman dik duracağını sözlerine ekleyen Gülebak, “Hainler bizim çocuğumuza bizim ülkemize bizim bayrağımıza zarar vermek için her yolu izlemekte biz millet olarak o hainlere hiçbir zaman geçit vermeyeceğiz. Dik duruşumuzu hiç bir zaman kaybetmeyecek yavrularımızı kana bulayan hainlere nefes aldırmayacağız” ifadelerini kulandı.


ASKON: KÜRESEL BİR SENARYOYLA KARŞI KARŞIYAYIZ

ASKON Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin “Viranşehir ilçesinde meydana gelen patlamada 2 şehidimize Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar dileyerek, terörü şiddetle kınıyoruz” dedi.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin “Viranşehir ilçesinde meydana gelen patlamada 2 şehidimize Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar dileyerek, terörü şiddetle kınıyoruz” dedi.

Şahin, "Terör, nereden gelirse gelsin zulümdür. Sahnelenen bu oyunun, tüm ülkemizin huzur ortamını hedef aldığı ortadadır. Ülkemize yönelik bu tür provokasyonlarla defalarca karşılaşmış olan milletimiz, dün olduğu gibi bugün de bunların üstesinden gelebilecek kudrettedir. Milletimiz, engin sağduyusuyla birlik ve beraberliğini bozacak oyunlara gelmeyecektir” ifadelerini kullandı.

Şahin, “Bugün küresel bir senaryoyla karşı karşıyayız. Bu senaryoda rol alan aktörleri iyi tanıyor ve uyarıyoruz, amacınıza asla ulaşamayacaksınız. Basiret sahibi bu millet size bu fırsatı vermeyecek ve oyununuzu bozacaktır. Bugün birlik olarak oyunu bozma vaktidir. Milletimize düşen görev sağduyulu olmak, terör örgütlerinin ve onları kurgulayan oyun kurucuların tuzağına düşmemektir” dedi.

Şahin, son olarak “Saldırıyı gerçekleştirenleri lanetliyoruz, yatırım yapmaya, üretmeye ve istihdam sağlamaya devam edeceğiz” diye kaydetti.

 (HABER MERKEZİ)