Yangını vatandaş söndürdü, itfaiye gelip fotoğraf çekti!

Bozova'da bir evde bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Olayı görenler hemen itfaiyeyi aradı ancak iddiaya göre ekipler bir türlü olay yerine gelmek bilmedi. Hal böyle olunca da vatandaş kendi imkanlarıyla yangını söndürmeye çalıştı. Olaydan sonra fotoğraf çekmek isteyen itfaiyecilere ise tepki vardı.

11 / 06 / 2018 10:53Şanlıurfa'nın Bozova İlçesi, Yavuz Selim Mahallesinde sabah saatlerinde bir evde yangın çıktı. Bilinmeyen bir nedenle çıkan yangını fark eden çevre sakinleri durumu hemen itfaiye ekiplerine bildirdi. Şahin sokakta meydana gelen olayda vatandaşlar, ekipler gelen kadar yangına müdahale etmek istedi. Ancak aradan dakikalar geçmesine rağmen itfaiye ekiplerinin gelmediği iddia edildi ve vatandaşlar yangını kendi imkanlarıyla söndürmeye çalıştı.

İddiaya göre mahalle sakinlerinin 08.15'te aradığı itfaiye ekipleri yangından tam bir saat sonra olay yerine geldi. Vatandaşların büyük tepki gösterdiği ekiplerin, adresi bulamadıklarını söylediği öne sürülürken, mahalleli ise 'dumanı da mı görmediniz' diyerek itfaiye erlerine çıkıştı.  Öte yandan geç kalan ekiplerin yangına müdahale etmiş gibi telefonlarıyla fotoğraf çektiği iddia edildi ve küle dönen yerin sahibinin buna tepki göstererek, 'Hem geç geldiniz müdahale etmediniz bir de utanmadan fotoğraf çekiyorsunuz' dediği ifade edildi.  Yaşananların ardından olay yerine polis ekipleri de sevk edilirken, bölgede güvenlik önlemleri alındı.