Bilim, Urfalı öğrencilerin ayağına gidiyor

Şanlıurfa Bilim ve Sanat Merkezi öğretmenleri 'Dikkat! Bilim Geziyor' projesiyle okul okul gezerek öğrencilerin bilimle tanışmasına imkan sağlıyor.

12 / 10 / 2017 09:44

Özlem KOÇHAN/İPEKYOL

Şanlıurfalı ilkokul öğrencileri Bilim ve Sanat Merkezi sayesinde artık bilime çok daha yakın. Bilim ve Sanat Merkezi Urfalı öğrencileri bilim dünyasına dahil edip, bilimsel etkinlikleri uygulamak amacıyla  'Dikkat! Bilim Geziyor' projesini hayata geçirdi. İlkokul öğrencilerine yönelik uygulamaya konulan proje ile öğretmenler; ellerinde deney malzemeleri, bilimsel çalışmalarla sınıflara konuk olmaya başladı. Sosyal etkinlikler derslerinde bilimsel deneyim kazanma şansı elde eden minik öğrenciler bu proje sayesinde bilimi severek, belki de geleceğin bilim insanı olacak. Derslerde eğlenceli deneylerle güzel vakit geçiren öğrenciler, Bilim ve Sanat Merkezi'ne öğretmenlerine teşekkür etti. Projenin yıl sonuna kadar devam edeceği öğrenildi.

BİLİM VE SANAT MERKEZİ HAKKINDA

Haliliye'de bulunan Bilim ve Sanat Merkezi, hedef kitlesindeki özel yetenekli öğrencilerin bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirirken üst düzeyde kullanmalarını sağlamayı amaçlıyor.  Bünyesinde 14 öğretmen bulunan Merkez, başarısını da 16 ülkeden bin 200 projenin yarıştığı Uluslararası Türk Dünyası Bilim Olimpiyatlarında üçüncü olarak da kanıtladı.