ŞUTSO’da dış ticaret bilgilendirme semineri

Ekonomi Bakanlığı, Güneydoğu İhracatçı Birliği ve Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle düzenlenen Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri yapıldı.

12 / 10 / 2017 14:24

Seminer, ŞUTSO Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol, Kayyum Heyeti Üyesi Hasan Fehmi Hayırlı, Meclis Üyesi M. Fatih Us, Genel Sekreter Vedat Tekatlı, Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü İhracatı Geliştirme Uzmanı Ahmet Küçükaslan, Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Dış Ticaret Uzmanı Halise Büşra Ünsal, TOBB Dış Ticaret Uzmanı Ece Algül, Türk EXİMBANK Uzmanlarından Hasan Aydın ile davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Toplantı Salonu’nda yapılan ve ŞUTSO Kayyum Heyeti Başkanı İsmail Demirkol’un açılış konuşmalarıyla başlayan seminerde, İhracatı Geliştirme Uzmanı Ahmet Küçükaslan Dâhilde ve Hariçte İşleme Rejimleri, Dış Ticaret Uzmanı Halise Büşra Ünsal, İhracatta Sağlanan Devlet Yatırımları Yurt Dışında Gerçekleştirilen Fuar Katılımlarının Desteklenmesi, Türk Ürünlerinin Yurt Dışında Markalaşması, Türk Malı İmajının Yerleştirilmesi Ve TURQUALTY’nin Desteklenmesi İle Yurtdışı Birim Marka ve Tasarımın Destekleri, Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi, Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği, Pazara Giriş Belgelerinin Desteklenmesi, Türk EXİMBANK Uzmanlarından Hasan Aydın ise Türk Eximbank İhracat Sigorta ve Garanti Programları gibi konularda detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Yapılan sunumların ardından seminer sona erdi. 

(HABER MERKEZİ)