BELSAN'DAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ÇİLELİ SÜRPRİZ

05 / 10 / 2017

Önceki yıllarda Harran Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu'na özel seferler yapan 64 Nolu hattın istikamet yönü değiştirildi. Daha önce kampüs içerisine kadar girip öğrenci taşıyan 64 Nolu hatta yapılan istikamet değişikliği, Üniversite öğrencilerini mağdur ediyor.

Şu anda kampüse uğramadan, Eyyübiye Devlet Hastanesine direk gitmesi öğrencilere zorluk yaşatıyor ve aynı zamanda büyük bir tehlike arz ediyor.

Öğrenciler kampüs içerisinde belli bir mesafe katederek ana yoldaki duraklardan otobüslere biniyor. Özellikle Üniversite'ye gelişlerde öğrenciler yolda karşıdan karşıya geçişlerde zorluk çekiyor. Anayol olmasından dolayı oldukça işlek durumdadır. Yani büyük bir tehlike var. Kaza yaşanması durumunda kimse bunun hesabını veremez ve vicdanen rahat olamaz. Ayriyeten, durum bu şekilde devam ederse, önümüzdeki kış zorluklarını da düşünecek olursak, öğrenciler oldukça büyük bir çile çekecektir. Çünkü öğrenciler, anayolda ki durağa geçmek için baya mesafe yürümeleri gerekiyor. Ve bu çilenin üstüne kış şartları eklenince, gerisini siz düşünün.

  Kampüsteki öğrenci sayısı oldukça fazla ve kampüse özel hat açılması büyük bir ihtiyaçtır. Bu olumsuz şartları ve olağan kaza tehlikesini ortadan kaldırmak için özel hattın hızlıca faaliyete girmesi,  öğrencilere büyük bir fayda sağlayacaktır.

Saygılar...