ŞANLIURFASPOR'A, DURUMA GÖRE MUAMELE

13 / 10 / 2017

2.Lig başlamıştı devamında da Şanlıurfaspor için de iyi başlamıştı. Şanlıurfaspor, lige galibiyetler ve puanlarla başlamıştı. Belki de kimse beklemiyordu çünkü karamsar ve kötü bir sonla geçen sezonu bitirmişti, yeni bu sezona da aynı şekilde başlanacağı sanılıyordu. Medyada Şanlıurfaspor ile ilgili haberler, açıklamalar iç açıcı değildi. Şanlıurfaspor'un daha kötüye gideceği ve büyük bir krizin an meselesi olduğu söyleniyordu. Hem maddi, hem yönetim, hem skor açısından. Bunlara ek olarak da stad sorunuydu.

Haftalar geçti galibiyetler geldi puanlar kazanılmaya başlandı ve bunun sonucunda

Şanlıurfaspor liderlik koltuğuna oturdu. Bunların yanında Şanlıurfaspor'un maddi sıkıntı çektiği ve maddi yardıma ihtiyacının olduğu belirtiliyordu. Hatta yardım yapma çabasına giren bir kaç kişi vardı. Onlarada helal olsun diyorum. Her kulübün iyi veya kötü geçirdiği dönemleri vardır. Şanlıurfaspor da bu aşamalardan geçti. İyi durumda olması yapılan eleştirileri değiştiriyor ve tam tersi kötü durumda olduğunda da... Bizim asıl sıkıntımız bu. Neyi? Nasıl? Ne zaman? Eleştireceğimizi bilmiyoruz. Eleştirilerimizi genelde bir şahsı hedef alarak yapıyoruz. Şanlıurfaspor'da da durum bu şekilde. Şahıslara duyduğumuz kinden yola çıkarak eleştirilerimizi yapıyoruz, kulübüde zarar veriyoruz ve yıkıcı oluyoruz. Ama en iyisi yapacağımız eleştirinin içeriği yapıcı olmalıdır ve kulübün menfaatini önplanda tutmalıdır. Evet zaten Şanlıurfaspor bu durumdaysa yapılan bireysel hatalardan dolayıdır. En büyük hatada bütün şehre ve şehrin halkına hitap eden takımı siyasetle bulaştırmak. Bu girişim takıma zarar verdi. Bu durumda siyasi görüşe dayandı ve takıma büyük zarar verdi, taraftarlar arasında ayrışmaya sebebiyet verdi. Yapılan her eleştiri takıma zarar verdi ve bireylerin birbirleri arasındaki geçimsizliği takıma olumsuz yansıdı. Eleştiriler yapıcı değildi, yıkıcıydı. Ve takım bu sebepten dolayı çoğu zaman kötü senaryolarla karşı karşıya kaldı.

Demem o ki: Takıma karşı yapılacak eleştiri, olumlu veya olumsuz farketmez, takımın çıkarına olmalı ve yapıcı olmalıdır. İçeriğinde bir çıkar veya kin olmasın ki, Şanlıurfaspor'da başarılı olsun ve Şehrimize layık bir takım olsun.

Şanlıurfaspor'un dahi iyi yerlerde ve başarılı olması dileği ile...  İyi olun, mutlu kalın.