36 ülkeden gelen öğrenciler Şanlıurfa'ya hayran kaldı

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Karaköprü Gençlik Merkezi 36 ülkeden 100 genci Şanlıurfa’da tarihle buluşturdu.

06 / 03 / 2017 13:16

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 36 ülkeden gelen 100 üniversite öğrencisini ağırladı. 

Yapılan açıklamaya göre; Başbakanlık tarafından Türkiye’de tam burslu olarak eğitim gören üniversite öğrencileri, Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün ev sahipliğinde kaynaşma kahvaltısıyla kentteki gençlerle bir araya geldi.

Şanlıurfa’nın tarihi dokusuna hayran kalan öğrenciler kentin bir çok tarihi mekanını gezerken Balıklıgöl'ü ve kapalı çarşısını da gezmeyi ihmal etmedi.

Balıklıgöl'ün mistik dokusunun başka hiçbir kentte olmadığını belirten öğrenciler Şanlıurfa’ya adeta hayran kaldı.

“TANITIM NOKTASINDA BİZLER DE ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYUYORUZ”

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hakan Keşküş, 36 ülkeden 100 üniversite öğrencisini Şanlıurfa’da ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek Peygamberler şehri Şanlıurfa’nın tanıtımı noktasında ellerini taşın altına koyduklarını ve gençlerin bir birleriyle kaynaşması noktasında birçok projeye imza attıklarını vurguladı.

Şanlıurfa’nın her noktasının tarih koktuğunu sözlerine ekleyen İl Müdürü Keşküş, “Şanlı kentimiz tarihi dokusuyla ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmasıyla turistleri kendine hayran bırakmaya devam ediyor. Kentimizin tanıtımı noktasında yerel yönetim kadar bizlerde projeler üreterek bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Bu kapsamda 32 ülkeden 100 üniversite öğrencisini kentimizde misafir ettik. Onlara Şanlıurfa’yı anlattık ve tarihle buluşturduk" dedi.

Gerçekleştirilen etkinlik sonrası gençler Şanlıurfa’ya tekrar geleceklerinin sözünü vererek programa katkı sağlayan yerel yönetimlere teşekkür etti.

HABER MERKEZİ