Turizmciler fuardan umutlu

EMİTT Fuarında görücüye çıkan Şanlıurfa’nın kültür, turizm ve sanat değerleri sergileniyor. Şanlıurfa’nın bütün yönleriyle sergilendiğini kaydeden ŞURO Başkanı Çoban, herkesi Şanlıurfa standına beklediklerini ifade etti.

27 / 01 / 2017 09:48

(Adil HİLAL-İPEKYOL)

21. Doğu Akdeniz Uluslar Arası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT) İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilere kapılarını açtı. Dün başlayan ve 29 Ocak'a kadar sürecek olan fuara 80 ülkeden ve 81 ilden birbirinden farklı sektör ve sektör temsilcileri katılıyor. Türkiye’den 81 ilin kültür, tarih ve sanat ürünleriyle görücüye çıktığı fuarda Şanlıurfa standı da büyük beğeni topluyor. Şanlıurfa’nın tanıtımı ve turizmi açısından fuarın önemli olduğunu vurgulayan Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ŞURO) Başkanı Müslüm Çoban, fuarda Şanlıurfa’nın bütün yönleriyle sergilendiğini kaydetti.

BİRÇOK KURULUŞ VE SEKTÖR KATILDI

Bu tür fuarların Şanlıurfa’nın tanıtımına büyük katkı sunacağına inandıklarını belirten Çoban, “İstanbul’daki fuar, dünyada turizm fuarları içerisinde en büyük 5. fuar merkezi. Hem yurt içi hem de uluslararası anlamda yurtdışı turizm, otelciler, turist seferleri odası, valilikler, ilgili belediyeler yani turizmle iç içe olan kuruluşların ortak katılım gösterdiği büyük bir fuar. Bizim buradaki amacımız Şanlıurfa’nın tarihini, turizmini, el sanatları, yemek kültürünü yani Şanlıurfa’nın ve ilçelerinin tarihini simgeleyen objeler burada sergilemektir. Burada Şanlıurfa’nın tarihi, turistik, yemek kültürü, soyut ve somut değerlerinin insanlara sergilendiği bir mekan. Hem burada yaşayan insanlar hem dışarıdan gelen ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor. Bunların yanı sıra Şanlıurfa’ya gidecekleri zaman hangi otelde konaklayacağı, hangi seyahat acenteliği tarafından taşınacakları, hizmetlerin nasıl verileceği konusundaki bütün dokümanları burada gördükten sonra Şanlıurfa’ya gelerek Urfa’nın turizmine katkıda bulunuyor. Şehrimizin tanıtımı için çok önemli bir fuar” dedi. Çoban son olarak birbirinden farklı ikramların sunulduğu Şanlıurfa standına bütün katılımcıları beklediklerini ifade etti.