Kelepçeli Halleri Geliyor Gözümün Önüne

27 / 02 / 2017

Hangi iktidar dönemi olursa olsun mutlaka yolsuzluk yapılıyor.

AK Parti’nin 13 yıllık iktidar sürecinde de en azından bulunduğumuz şehirde oldukça fazla yolsuzluk olaylarına rastladık. Buna karşın ciddi bir mücadele olduğunu söylemek neredeyse imkansız.

Referandum öncesi artık yüksek sesle dillendirilmeye başlanan bu rahatsızlık karşısında, iktidar mensupları referandum sonrasını işaret ederek ciddi bir mücadelenin geleceği sinyalini veriyor. Mücadele yapılır mı, yapılmaz mı verilen tarihler çok uzun bir süre değil, o yüzden hep birlikte göreceğiz.

Referandum öncesi hazır terör örgütlerine el değmişken, en az onlar kadar tehlikeli olan yolsuzluk çetelerine de bir el atılsa hiç fena olmayacak. Aslında kamuoyu araştırma şirketlerinin anketlerinden de anlaşılacağı üzere AK Parti’nin en kritik seçimi sayılan bu referandum öncesi, “yolsuzluklarla mücadele” oyları silip süpürme fırsatı bile sağlayabilir.

Tabi yolsuzlukların siyaset ayağına da dokunmak gerekecek. Aksi halde FETÖ soruşturmalarında olduğu gibi siyaset ayağına dokunulmaması halinde bu durum daha da ters tepiyor.

Öyle yada böyle bu yolsuzluklar beyt-ül mala tenezzül edenlerin yanına kâr kalmaz imanım gibi biliyorum. Hatta çoğu zaman ilahi adaletin tecellisine hep birlikte şahit oluyoruz. Ne belediye başkanları ne bürokratlar gördük edindikleri haram servetleri kendisinin ve çoluk-çocuğunun amansız hastalıklarına harcayan.

40 yıllık büyük ve güçlü bir örgüt olan FETÖ’nün başına gelenleri gördükten sonra, Allah’ın bu dünyadayken bile hiç kimsenin yanına hiçbir şeyi bırakmadığına daha çok inanmaya başladım.  O yüzden hazine arazilerini peşkeş çeken, kamu imkanlarını menfaati doğrultusunda kullanan, kendi yakınlarına imtiyazlı davranan siyasetçi, bürokrat ve memurların kelepçeli halleri gözümün önüne geliyor.

Çok zaman geçmeden bunları göreceğim içime doğuyor. Hatta Şanlıurfa’da şimdiden seçim hazırlığına başlayan ve şuanda da önemli konumlarda bulunanların kelepçeli tipleri de gözümün önüne geliyor.