PUTLARINI YİYEN PUTPEREST GÜÇLER!

29 / 05 / 2017

 İslam öncesi Mekke toplumunun genel yapısına bakıldığında, Tevhid dini namına ufak tefek bazı kalıntılar dışında, hiçbir eserin kalmadığı; her kabilenin kendilerine birer put yapıp ve ona taptıkları görülmektedir!... Başka ülke ve beldelere ticaret için yola çıkan o günkü Mekke’nin putperest Tüccarları; kendi elleriyle imal ettikleri helvadan putlarını da beraberlerinde götürmeyi asla ihmal etmiyorlardı… Yolda mola verdikleri yerlerde, putlarına tapar, acıktıklarında da kendi putlarını yerler ve putsuz yola revan olurlardı?!.

  Bu kısa girizgâhtan sonra, asıl olan günümüzde; İslam ve Kur’an düşmanları tarafından put olarak imal edildikten sonra, İslam âleminin başına bela olarak dikilen kimi Müslüman kılıklı ama batıdan icazetli idarecilerden bahsetmek istedik… Irak’ın başına Saddam’ı geçiren ABD’nin Emperyalist idarecileri (çünkü ADD yönetiminin her nöbet değişiminde, başka bir put yiyen idareci nöbeti devir alıyordu baba Bush, oğul Bush, Clinton, Obama ve Trump gibi), önce Saddam’ı kahraman (!) ilan ederekşımartıp; sonra İran ile savaşa sokup tam dokuz yıl, bu gayesiz savaşta binlerce Müslümanın öldürülmesini sağladılar…

  İran Irak savaşının bitmesinden sonra, ABD’nin kahramanı (!) olan Saddam, iyice kendinden geçip,hızını almayıp, Kuveyt’i işgal etmeye başladı. Son kullanma tarihi geçen ABD’nin Saddam putunun, artık telef olunması gerekiyordu. Ve yapmacık bazı ikazlarına olumlu cevap alamayan ABD; Saddam’ın ipini çekerek, tabir caizse, Amerika; kendi eliyle imal ettiği putunu yiyordu!

  Daha sonraları, ABD’nin; İslam coğrafyasının parçalama harekâtları bitmedi tabi. Irak’ı işgal edip ve ülkenin Petrollerine el koyduktan sonra; yeni yeni düşman ülke aradı kendine. Düşman da ne ki? Amerika’dır bu, dünyayı ifsat etmek için; Şeytan-ı Ekber görevine soyunmuştu bir kere durur muydu?

  İmal ettiği yeni putçuklarına bu kez cemaat (!) veya halk hareketleri ismini verip, putlarının ismini de modernleştiriyordu… Kendi emellerine kaşı olan her kim varsa Terörist ilan eder, uşaklarını da pohpohlar ve modern put elbisesi giydirirdi! ABD, İran ile el altında bazı dümenler de çevirmiyor değildi tabi. İran daima Amerika’ya çatar ama ABD’nin; pratik alanda İran’a yapmacık bazı söylemleri dışında hiçbir yaptırımı söz konusu olmuyordu, ne garabet değil mi? Irak ile yıllarca düşman olan İran, ABD’nin sayesinde; Şii ve müttefik iki dost ülke haline getirilmiş ve İslam alemini geri dönülmez kargaşaların içine sürüklenmişti?!

  Artık Amerika için, Sünni ve Şii çatışmasını başlatmasının tam zamanıydı ve ABD; bu kez İslam motifli ama kendi üretimi olan IŞİD yani DEAŞ belasını İslam coğrafyasına sürüp, palyaço gibi oynatmaya başladı. Ne de olsa her halü-karda Amerika karlı çıkıyordu. Çünkü ölenlerin kahır ekseriyeti Müslümanlardı,ölen bazı DEAŞ’lı kuklaların hiçbir kıymeti Harbiyeleri yoktu zatenve ABD; ise daima büyük lokmasını kapmaktaydı. Ürettiği silahlarını Terörist örgütlerine satar, karşılığında bire on,yirmi hata bazen yüz alırdı… Ve zahiri alanda ise Terörizme karşı olduğunu her vesileyle dile getirmeyi de ihmal etmezdi pişkince ve alay edercesine!

  Sonrası da malum zaten, sırayı Tunus, Libya, Mısır ve Suriye takip etti!... Diyelim ki Amerika kendi batıl emelleri uğrunda, kendi görevine soyunmuş ve onları icra etmeye çalışıyor ve bu doğru. Peki, yıllarca batıl batılların peşinden koşuşturan kukla ve gafil Müslüman! Birçok idareciye ne oluyor da ABD’nin helvadan putu haline geliyorlardı? İşte asıl üzerinde durulması gereken meselede budur kanaatimce…

  Efendim ABD yapmış, batı yapmış falan filan gibi bahaneler; gaflet uykusuna dalmış Müslümanları, sadece İslam düşmanlarının ekmek arası helvadan putu haline getirmektedir, hepsi o kadar! Rabbimiz kafirlerin tehlike ve düşmanlıklarına karşı bizi; Kerim Kitabımızda şöyle uyarmamış mıydı?:“Dinlerine uymadıkça Yahudiler de Hıristiyanlar da asla senden razı olmayacaklardır. De ki: Doğru yol, ancak ALLAH’IN yoludur. Sana gelen ilimden sonra onların arzularına uyacak olursan, andolsun ki, ALLAH’TAN sana ne bir dost ne bir yardımcı vardır.” (Bakara/120) ALLAHIM! Ümmeti Muhammed (s.a.v)’i; gaflet uykusundan uyandır, kendi tarafından bize rehberlik edecek ve Ümmeti birleştirecek olan bir öncü gönder! Muhakkak ki senin her şeye gücün yeter! Bizi bağışla ve bize kâfirlerin ayak oyunlarına karşı güç ve kuvvet ver! AMİN.. 29 Mayıs 2017/ 3 Ramazan 1438.