YENİ BİR KİTAP

05 / 02 / 2018

Yazılarımızı takip eden gönül dostlarımız, arada bir; insan ufkunun açılmasına ayna tutup, yoldaki tehlikelere de Müslümanların dikkatini çeken,yayımlananyeni eserleri bu mütevazı köşede okurlarımla paylaştığımı bilirler… İşte Mustafa Çelik Hoca’nın son çıkan; “YOLDAKİ ŞEYTANLAR” isimli eseride onlardan biri, belki de en önemlisi!

Fitnenin ayyuka çıktığı bir asırda, insanca ve Müslümanca yaşamaya gayret edenlerin yolları üzerinde; sayısız şeytan ve onun tilmizlerinin oturup, insanları imansızlık girdabında boğmaya çalışanların tehlike ve fitnelerine dikkatleri çeker Mustafa Hoca? Kitap, öyle önemli konulara değiniyor ki; onu alıp okuyanlar okuduktan sonra; diyecekleri sözün: “Yahu yıllarca aydın kılığında bildiğimiz karanlık adamlar, insan suretinde tanıdığımız ne çok şeytanlar varmış da haberimiz yokmuş” demeleri olacağından eminim. Bunu diyebilmeleri için, öncelikle kişilerin yoldaki şeytanların ağına düşmemiş olmalarından gerekmektedir… Çünkü yoldaki şeytanlara, gönüllerini ve beyinlerini kaptırmış olanların gözünde; eteklerine tutundukları şarlatanlardan başka hakkı hakikati bilen kimse yoktur. Söz konusu kişiler, cehaletleri tarafından kuşatıldıkları için, onlar başka yöne bakma yetilerini tamamıyla kaybetmişlerdir!...

Şimdi söz konusu eseri kısaca tanıtalım:

Evet, Kitabın ismi: YOLDAKİ ŞEYTANLAR.
Yazarı:Mustafa ÇELİK HOCA.
Kitap;Mustafa Hoca’nın kısa biyografisi,1 Önsöz 16 konu ve 256 sayfadan oluşmaktadır.
Fütüvvet yayınlarından çıkan bu eseri, Genel dağıtım beka yayınları; Alay köşkü Cad. Zeynep Sultan Camii Sokak: No: 2 adresinden ve tüm seçkin kitapçılardan temin etmek mümkündür…

  Peki, kitaptaki ana başlıklar nelerdir diye merak edenlere de kısaca birkaç başlık sunmak gerekmektedir. “Meal müctehidliği yapanlar/ Zulümdeki eşitliğin kavgasını verenler/ Dinsizliğin köprüsünde geçmeye çalışanlar/ Ve ALLAH ile aldatanlar” sadece birkaç konu başlığı… Kitabın diğer içeriğini merak edenlerin, kitabın tümünü okumaları lazımdır…

  Şimdi vermiş olduğumuz konu başlıklarından, birkaç önemli cümleyi sizinle paylaşmanın; kitabın neden bu kadar önemli olduğuna yetecektir umarım. Önce Meal Müctehidliği yapanlardan başlamak lazım: “Kim bu yola oturmuş aydın kılığındaki karanlık adamlar”? İşte cevabı: 1)“Meal müctehidliği, Kur’an adına Kur’an’ı Müslümanlara inkâr ettirme hareketidir. Meal Müçtehitleri; “İslam’ın kafasını İslam’ın kılıcıyla keseceksiniz talimatı yerine getirmek üzere hareket etmiş olan yoldaki Şeytanlardır.” Kur’an’ı Allah’ın muradına göre öğrenmeye çalışırken “Hadis-Tefsir okumayın kafanız karışır” diyenler; Ehliyet almayın, bizim arabamıza binin demek istiyorlar.” Evet, az ve öz; dikkatlice okuyunca, düşmanın kimler olduklarına; tanımaya yetecektir galiba!

  2) “Zulümdeki eşitliğin kavgasını verenler.” Peki, kim bunlar? İşte cevabı: “19. Yüzyılda Napolyon, Batı’yı darmadağın etti. 20. Yüzyılda ise Hitler ve Musollini… Batı, bu gün bile bütün fikri gayretiyle kendini bu yıkıcı akımdan korumanın yollarını arıyor. İslam dünyasında milliyetçilik, doğrudan İslam’a karşı bir hareket olarak başladı. Batı, milliyetçiliği İslam Ümmetini dağıtacak ve her toplumu ayrı ayrı İslam köklerinden koparıp vahiyle arasına mesafe koyarak imha edecek bir hastalık olarak düşündü. Bunun için önce galip mağlup demeden, her halka” siz üstünsünüz”, dendi. Tefrika tohumları atıldı. Vahiyden alınan güç bunu engelleyince bu sefer de şeytan ve dostları, İslam gençlerine yalan üzerine bina edilmiş mitolojik bir tarih aşıladılar….” Devamımı mutlaka okuyun!

  3) “Dinsizliğin köprüsünden geçmeye çalışanlar.” “Yoldaki şeytanlardan etkilenmiş bazı kişi ve kimseler “Din mezhep ilişkisi nerede başlar, nerede biter? Sorusunun cevabını acilen netleştirmemiz gerekiyor” diyorlar! Aslında ortada, aceleyi gerektiren bir durum yok. Din-Mezhep ilişkisi, Usul Âlimleri tarafından çoktan halledilmiş bir mesele… Ama Usul Âlimlerini yoldaki şeytanların vesveselerine feda edenler, Mezhepsizliği Ümmete kabul ettirmenin derdindedirler. Bakın onlardan bir şunu iddia ediyor: “Modern zamanların önümüze koyduğu bir illüzyondur (yanılsama) bu mesele…” Meseleymiş, Vah Hennas-lar vay bu da benden gitsin yoldaki şeytanlara!”

  4) “Ve insanları ALLAH İle aldatanlar: “Mesela, “Allah hayata karışmaz” derler. “Allah büyüktür, O’nun böyle ufak tefek işlere ayıracak zamanı yoktur” derler. “Allah Kerim’dir” “Allah bekler” derler. Allah’ın Kitabı böyle okunur, Kur’an’ı anlamadan da okusan olur, hayatınıza, ülkenize ve dünyanıza hâkim kılmasanız da olur, Allah bundan razı olur” derler. “Allah bu kadarına da karışmaz. (Elfazü-küfürdür bu tabi. Onların umurunda mı sanki?) Allah zaten hayata karışmaz” derler. (haşa sayısız haşa) Canım ALLAH buna da karışacak değil ya, işi gücü yok da bizimle mi ilgilenecek?” derler… Evet, yoldaki şeytanlar isimli eserden sizin için sadece birkaç pasaj hazırladık; eserin tümünü okuyunca, Asrısaadetten bu güne kadar gelmiş geçmiş, ne kadar yoldaki şeytanlar varsabirçoğunun gerçek suratlarını tanırsınız! Okuyunca beğeneceğinize eminim… Selam ve dua ile.