Engelsiz engelliler başarıya doymuyor

Garanti 1. Lig’de mücadele eden Ceylanpınar Belediyesi Bedensel Engelliler Basketbol takımı sadece bugüne kadar oynadığı maçlarla değil, transferleri ile de Ceylanpınar’ın adını sadece ulusal değil uluslar arası platformda da dile getirmeyi başardı.

13 / 01 / 2017 10:03

Zor şartlar altında kurulan, ilk sezonlarda aldığı kötü mağlubiyetlere rağmen yolundan ve mücadelesinden vazgeçmeyen Ceylanpınar Bedensel Engelliler Basketbol Spor Kulübü (CEBESK) bu azmiyle 1. Lig’e kadar yükselmeyi başardı.

Türkiye’de aynı kategoride birçok büyük takımlarla maç yapan ve birçoğundan galibiyet alan CEBESK yine bu büyük takımları da Ceylanpınar’da ağırladı.

Birkaç hafta öncesine kadar KKTC takımını bile kendi evinde ağırlayan ve bu maçtan galibiyetle ayrılan CEBESK, sadece bu başarılarıyla değil son zamanlarda gerek milli takıma gerekse diğer büyük spor kulüplerine yaptığı transferlerle adından söz ettiriyor.

Daha önce birçok sporcusunu milli takıma gönderen CEBESK’in antrenörü Metin İdoğ uzun bir süredir U19 Milli Takımın antrenöründen biri.

Son olarak uzun bir süredir CEBESK’te oynayan A. Umutcan Dolaşan ismi Ceylanpınar’ın isminin bir kez daha gururla anılmasına vesile oldu.

Milli takıma kabul edilen A. Umutcan Dolaşan, 8-15 Ocak tarihleri arasında İtalya’nın Udine şehrinde yapılacak olan Avrupa U22 Gençler Avrupa Gençler Şampiyonasında milli takım kadrosunda yer aldı.

Ceylanpınar’lı olan ve uzun bir süredir Ceylanpınar Belediyesi Bedensel Engelliler Basketbol takımında oynayan A. Umutcan Dolaşan, bir anlamda bir yandan ilçenin ismini uluslararası spor camiasında duyurmasının yanı sıra diğer yandan milli takımda göstereceği performansla da ülkemizi temsil etmiş olacak.

ÖZEL HABER/ M.Sait Aydın-İpekyol/CEYLANPINAR