Şanlıurfa'da 'Helal Ekmek' kampanyası

Şanlıurfa Saadet Partisi ekmekte kullanılan buğdayın sağlıksız olduğuna ve piyasadaki hiçbir ekmeğin helal sertifikasının olmadığına dikkat çekerek imza kampanyası başlattı.

14 / 01 / 2017 10:37

Saadet Partisi Şanlıurfa İl Kadın Kolları insanlara yediği içtiği şeylerle ilgili farkındalık oluşturmak için imza kampanyası başlattı. Doğal ve katıksız ekmekle ilgili yapılan çalışma sonrası rapor yayınlayan İl Kadın Kolları, araştırmalar sonucu Türkiye’deki ekmekte katkı maddelerinin kullanıldığını belirtti. Ekmekte yeteri düzeyde denetim yapılmadığına dikkat çeken Kadın Kolları Başkanı Sümeyra Yegenoğlu,"En temel gıda kaynağımız olan ekmek üzerinde bir çalışma yapmak istedik. Aslında sadece ekmek değil buğdayın üzerinde de duruyoruz çünkü şuandaki kullanılan bütün buğdaylar genetiği değiştirilmiş ve sağlığa ciddi zararlar veren buğdaylardır. Ekmeğimizin helal olup olmaması her ne kadar şüpheli ise de sağlığa zararlı olduğu kesindir ve piyasadaki ekmeklerin hiç birisinin helal sertifikası yoktur" dedi.

“En temel gıda kaynağımızın, helal ve sağlıklı olmasını istemek en temel hakkımızdır” sloganıyla herkese çağrıda bulunan Yegenoğlu, helal ekmek istiyoruz diyerek imza kampanyası başlatıldığını duyurdu. Yegenoğlu kampanyaya destek verilmesi istendi.

(Bilal KAPLAN-İPEKYOL)