Bambaşka Bir Dünya: TEGV

17 / 03 / 2017

Şanlıurfa Sevgi-Erdoğan Gönül Eğitim Parkı olarak 27 Şubat’ta başladığımız etkinliklerimiz hız kesmeden devam ediyor. Çocuklarımızın temel eğitimlerine destek olmak için bilim, sanat, okuma alanlarındaki eğitim ve etkinliklerimiz gönüllülerimiz sayesinde planlı ve verimli bir şeklinde yapılıyor. Eğitim parkımızda sabah ve öğleden sonra olmak üzere tüm atölyelerimizde etkinlikler yapılmaktadır. İçinde bulunduğumuz etkinlik dönemi dahilinde eğitim parkımız 1677 çocuğumuza aktif olarak eğitim desteği sağlamaktadır. Ayrıca eğitim noktamız sadece gönüllü olanlara değil merak edip bilgi edinmek için gelmek isteyen herkese 09:00-17:00 saatleri arasında kapılarını sonuna kadar açmaktadır.

TEGV sadece çocuklar için değil aynı zamanda gönüllülerimiz olan gençlerin de kendilerine çok şey kattıkları, farkındalıklarını artırma fırsatı buldukları ve sosyal yönlerini geliştirdiği bir eğitim merkezi.Eğitim noktamız çocuklarımıza eğitim desteğinde bulunurken, çocuklarımıza eğitim desteğini sağlayan paydaşlarımız olan gönüllülerimizin demotivasyonlarını çok önemsemekteyiz.

Şanlıurfa Sevgi-Erdoğan Gönül Eğitim Parkı gönüllüleri olarak 12 Mart Pazar günü Karaköprü İlçesi’ne bağlı Kızılkuyu Yaban Hayatı Geliştirme Sahası’nda bulunan 75. Yıl Ceylan Üretme İstasyonu’nu ziyaret ettik. Sonrasında Büyük Alanlı Köyü Vadisi ve Mağaralarına doğa yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Mart ayı motivasyon ekibinde yer alan gönüllü arkadaşlarımız tarafından düzenlenen gönüllü motivasyon gezimiz, gönüllülerin Şanlıurfa’nın endemik bir türü olan Kursaklı Ceylanlar ile ilgili genel bilgi sahibi olmalarına da katkı sağlamış oldu. Ayrıca Şanlıurfa’nın gizemli değerlerinden Büyük Alanlı Köyü Vadisi ve Mağaraları’nı tanıma fırsatı bulan gönüllülerimiz, doğa yürüyüşümüzün de dahil olduğu gezi son derece verimli sonlandı. Motivasyon gezimiz, eğlenceli, verimli, tarihi ve doğa bilgileri içinde barındıran bir faaliyet oldu. Gönüllülerimizle birlikte yeryüzünün bulutlarla birleştiği, doğa, yeşil ve güneşle birlikte bize yol arkadaşlığı yapan bütün güzelliklere, mart ayı motivasyon ekibimize, bizi misafirperverlikleriyle mutlu eden Büyük Alanlı Köyü sakinlerine ve Kültür Müdürlüğü Çalışanı İbrahim Halil Ünlü’ye teşekkürleri0 bir borç biliyoruz.

TEGV bambaşka bir dünya! Gelin siz de dünyamıza katılın. Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimine destek olmak için yapabileceğimiz çok şey var.

Unutmayın! Bir çocuk değişir, Türkiye gelişir.

Biz TEGV Şanlıurfa Sevgi- Erdoğan Gönül Eğitim Parkı olarak sizleri bekliyoruz. (TEGV hakkında her şey içinwww.tegv.orgsayfasını ziyaret edebilirsiniz.)

Adresimiz:Eyyüp Nebi Mahallesi Şehit Uzman Çavuş Mehmet Gözcü Sokak No:7  Eyyübiye/Şanlıurfa (Eyyüb Nebi Makamı Cad. 1 Nolu Çorba Evi Durağı Arkası).

Telefonlarımız:0414 501 98 28

                                    501 98 29 

                                   501 98 30