Çocuklarımıza Eğitimin Gücünü Göstermek için Biz Buradayız!

24 / 02 / 2017

  TEGV Şanlıurfa Sevgi-Erdoğan Gönül Eğitim Parkı olarak, gönüllülerimizi 27 Şubat 2017 tarihinde başlayacağımız ilkbahar etkinlik dönemimize hazırlamak için hız kesmeden gönüllü eğitim çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Vakfımızda gönüllü olmak isteyen herkesin katılımının zorunlu olduğu Temel Gönüllü Eğitimlerimizin yanı sıra, Drama Atölyesi, Düşler Atölyesi ve Matematik Eğlenerek Öğren gönüllü eğitimlerimizi gerçekleştirdik. İnteraktif eğitimlerimize katılan gönüllülerimizin, eğitim süreciyle ilgili değerlendirme ve geri döngülerini aldık. Bu geri bildirimler eğitimlerimizin, eğitimlerimizin son derece etkin, verimli ve eğlenceli geçtiği yönünde oldu. Böylece TEGV’in interaktif etkinlik eğitimi formatının başarısını hep birlikte kanıtlamış olduk.

  18 Şubat’ta ise gönüllülerimizle bir araya geldik ve ilk motivasyon faaliyetimizi gerçekleştirdik. Yaklaşık 50 kişilik gönüllü grubunun katılımıyla gerçekleştirdiğimiz motivasyon faaliyetimiz, ‘Sanat Gecesi’ adı altında gerçekleşti. Sanat gecemizi gerçekleştirirken, bize destek olan Karga Sanat Atölyesi’nden(Hamidiye Mah. 263. Sok. Konya Apt. Altı No:5/1 Haliliye/Şanlıurfa adresinden kendilerini ziyaret edebilirsiniz) ressam, heykeltıraş ve müzisyen gönüllü arkadaşlarımıza katkılarından dolayı gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sanat gecemizde bir de ülkenin birçok yerini yetişkinlere masal anlatarak gezen bir masal ekibi olan Lemurya Işığı Anlatıcıları’ndan Gizem’i ağırladık. Kendisine de bize sunduğu masal ziyafeti için yürekten teşekkürler. Ayrıca, motivasyon programını hazırlayan her bir gönüllümüze ve sanat gecemizde aramızda olan gönüllülerimize de sonsuz teşekkürler.

  Temel eğitime destek olmanın yanı sıra çocuklarımıza Eyyübiye’de spor ve sosyal etkinlik mekanına erişebilme imkanı da sağlıyoruz. TEGV Şanlıurfa Eğitim Parkı, içinde futbol ve basketbol sahası barındıran bir çocuk kampüsü olma özelliğine sahip. Harran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencilerinden oluşan gönüllü grubumuzun desteği ile voleybol, futbol, badminton, satranç, tenis, masa tenisi ve ritim dans gibi başlıca alanlarda klüp etkinlikleri planlayarak, çocuklarımızı desteklemek için yeni adımlar attık.

TEGV’de tüm gönüllülerimiz, aydınlık geleceğimizin eğitimli çocuklarımız ile geleceğinin farkında. Bizler, TEGV ailesi olarak gücümüzün farkındayız ve daima yanyanayız!

TEGV bambaşka bir dünya! Gelin ve sizler de dünyamıza katılın. Unutmayın eğitime destek için yapabileceğiniz çok şey var.

Biz TEGV Şanlıurfa Sevgi- Erdoğan Gönül Eğitim Parkı olarak sizleri bekliyoruz. (TEGV hakkında her şey için www.tegv.org sayfasını ziyaret edebilirsiniz.)

Adresimiz:Eyyüp Nebi Mahallesi Şehit Uzman Çavuş Mehmet Gözcü Sokak No:7  Eyyübiye/Şanlıurfa (Eyyüb Nebi Makamı Cad. 1 Nolu Çorba Evi Durağı Arkası).

Telefonlarımız: 0414 501 98 28

                                   501 98 29 

                                   501 98 30