Düşler Atölyemiz Rengârenk!

01 / 04 / 2017

  Düşler Atölyesi Eğitim Programımız, TEGV’in çocuklarımızı desteklemek için yola çıktığı dört ana alan olan matematik, fen, okuma- yazma ve sanat alanlarından, sanat alanı içerisinde yer alan eğitim programımızdır. Düşler Atölyesi’nde plastik sanat disiplinlerini uygulanırken, hem çocuklarımızın hem de gönüllülerimizin yaratıcılık, takım çalışması, sorun çözme, özgüven, iletişim ve sorumluluk bilinci gibi yaşam becerilerini geliştirmek hedeflenmektedir.

  İçeriklerimiz, resim, heykel, baskı, atık malzeme, sanatçı tanıma ve tanıtma gibi iki üç boyutlu tekniklerden oluşmaktadır. Ayrıca Düşler Atölyesi eğitim programı 10 hafta sürmekte ve sonunda tüm çocuklarımızın ve Düşler Atölyesi etkinlik gönüllülerimizin ürünlerinin yer aldığı bir sergi açılmaktadır. Düşler Atölyesi Eğitim Programı, birinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar tüm çocuklarımıza uygulanan bir programdır.

  Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Şanlıurfa Sevgi- Erdoğan Gönül Eğitim Parkı olarak başladığımız ilkbahar etkinlik döneminde, yaklaşık 300 çocuğumuza Düşler Atölyesi Eğitim Programını ulaştırmaktayız. Ebru çalışmasından maske tasarımına, kürdan ve straforlarla kirpi yapımından parmak boyasına, eva çalışmalarından atık malzemelerden resimler yapmaya, heykel yapımındanakrilik boya çalışmalarınadek çokça geniş bir yelpazede içeriği hazırlanmış olan eğitim programı çocuklarımızın yaratıcılıklarının gelişmesinde çok önemli bir rol oynamaktadır.

  Yaklaşık beş haftadır uygulanan programın ürünleri eğitim parkımızı süslemeye başladı bile! Rengârenk kirpilerimiz, strafor baskılarımız, maske tasarımlarımız ve çocuklarımızın en güzel hayalleriyle şekillenen parmak boyalarımız dönem sonu sergisini sabırsızlıkla bekliyor.

  KaraköprüEdessa Özel Eğitim Merkezi’nde engelli çocuklarımız ile birlikte sürdürdüğümüz kısa süreli etkinliklerimiz olan, resim tamamlama, parmak boyası ve pastel- çini çalışmalarının ürünleri ise bizim için ayrı bir değere sahip. 23 Nisan’a yaklaştığımız günlerde sergimize çok ayrı bir renk katacaklarından hiç şüphemiz yok!

  Bizim için her çocuk özel, her çocuğumuzun yeteneğini ortaya çıkarmak elzem. Eğitim parkımız daima çocuklarımızın hayal ürünleri ile dolup taşıyor. Çocuklarımız mutlu oldukça, bizler geleceğe olan umudumuza umut katıyoruz!

TEGV rengârenk bir dünya! Gelin siz de dünyamıza katılın. Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimine destek olmak için yapabileceğimiz çok şey var.

Unutmayın! Bir çocuk değişir, Türkiye gelişir.

Biz TEGV Şanlıurfa Sevgi- Erdoğan Gönül Eğitim Parkı olarak sizleri bekliyoruz. (TEGV hakkında her şey içinwww.tegv.orgsayfasını ziyaret edebilirsiniz.)

Adresimiz:Eyyüp Nebi Mahallesi Şehit Uzman Çavuş Mehmet Gözcü Sokak No:7  Eyyübiye/Şanlıurfa (Eyyüb Nebi Makamı Cad. 1 Nolu Çorba Evi Durağı Arkası).

Telefonlarımız:0414 501 98 28

                                   501 98 29 

                                   501 98 30