Gönüllülerle Yaşayan Bir Dünya: TEGV

17 / 02 / 2017

TEGV’deçocuk- gönüllü ilişkileri tamamen samimiyet üzerine kuruluyor. İşin içine gönüllülük girince de her yerde içten gülen çocuklarımızın gözlerinin parıltılarını görmek bizim en büyük ödülümüz, umudumuz ve yaşam sevicimiz oluyor. TEGV’de kurulan bağ o kadar güçlü ve içtenliğin dışavurumu ki, kocaman bir sevgi bağı bizleri sarıp sarmalıyor.

Bizler şu sıralar yeni etkinlik döneminin heyecanını dopdolu yaşıyoruz. Çocuklarımız hem heyecanımızı paylaşıyor, hem de yeni etkinlik dönemini dört gözle beklediklerini capcanlı sergiliyorlar bizlere. Bizler ise, tatlı telaşımızla gönüllülerimizi yeni döneme hazırlıyor, gönüllü donanımlarını sağlamak için koşuşturuyor ve bir yandan da gönüllü motivasyon faaliyetlerimize ivme kazandırıyoruz. Dört koldan, matematik- fen- sanat ve okuma alanlarında, çocuklarımıza destek olmak için eğitim planlarımızı yaptık ve gönüllü eğitimlerimize başlıyoruz.

Gönüllülerimize, profesyonellerce hazırlanan etkinlik eğitimlerinin içeriklerine yine gönüllü eğitmenlerimiz aracılığıyla ulaştırıyoruz. Kurumumuzda her şey, gönüllülük esasında ilerliyor. Gönüllü eğitmenlerimizce eğitim gönüllülerimize ulaştırılan eğitimler ile ilgili geri döngülerimizi önemsiyor ve sürekli gerekli revizyonları içeriklerimizde gerçekleştiriyoruz. TEGV’de tüm süreç gönüllülük üzerine kurgulanmış olunca, eğitim alan gönüllülerimizin eğitimler ile ilgili geri döngüleri son derece verimli ve etkileyici olduğu yönünde oluyor. En çok rastladığımız geri bildirim ise, ‘iyi ki gelmişiz’ oluyor. Eğitmen gönüllü, eğitimi alan gönüllü olunca, kısacası zorunluluk ve isteksizlik gibi kavramlar eğitim süreçlerimiz dışında kalınca son derece güzel sonuçlar almamız mümkün oluyor.

TEGV bambaşka bir dünya! Sevginin, samimiyetin, şeffaflığın ve herkesin bireysel değerinin son derece önemsendiği, çok güçlü sevgi bağlarının herkesi sarmaladığı kocaman bir dünya. Tüm bu değerlerimizle bizler, TEGV’de çocuklarımızın, sorgulayan, düşünen, özgüven sahibi, yaratıcı, kendini keşfeden, özgür hisseden, özgünlüğünü ortaya koyabilen, farkındalık yaratabilen kısacası ‘ben buradayım’ diyebilen çocuklar olması için gönülden çalışıyoruz.

Ayrıca TEGV, sadece Türkiye’de değil, dünyada da eğitim alanında parmakla gösterilen, takdir edilen bir sivil toplum kuruluşu. Vakfımızın 2001 yılından bu yana sürdürdüğü ölçme- değerlendirme çalışmaları, sivil toplum kuruluşlarının etki- performans ölçümleme çalışmalarına yönelik ‘Dünya Çapında Bir Başarı Örneği’ olarak kabul edilmiş ve 2014 yılında vaka çalışması olarak Harvard Kennedy Business School’da ders müfredatına dâhil edilmiştir.  TEGV tamamen veri temelli çalışmanın gücüne inanmakta ve profesyonellerce hazırlanan eğitim planları kapsamında çocuklara kazandırmayı hedef edindiği bilgi, beceri ve tutumları gözlemleyebileceğimiz izleme- değerlendirme çalışmaları yapmaktadır. Bu anlamda hem çocuk hem de gönüllü kazanımlarının değerlendirilmesi amacıyla çeşitli çalışmalar yapılmakta ve gerekli güncellemeler en hızlı şekilde etkinlik eğitim planlarına dâhil edilmektedir. Bu süreç TEGV içinde ister çocuk ister gönüllü olarak yer alan her bireyin düşüncelerinin değerli olduğunun en somut göstergesidir.

TEGV bambaşka bir dünya! Gelin ve sizler de dünyamıza katılın. Unutmayın eğitime destek için yapabileceğiniz çok şey var.

Biz TEGV Şanlıurfa Sevgi- Erdoğan Gönül Eğitim Parkı olarak sizleri bekliyoruz. (TEGV hakkında her şey için www.tegv.org sayfasını ziyaret edebilirsiniz.)

Adresimiz:Eyyüp Nebi Mahallesi Şehit Uzman Çavuş Mehmet Gözcü Sokak No:7  Eyyübiye/Şanlıurfa (Eyyüb Nebi Makamı Cad. 1 Nolu Çorba Evi Durağı Arkası).

Telefonlarımız: 0414 501 98 28

                                   501 98 29 

                                   501 98 30